SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, 2-1 yenildikleri Fenerbahçe maçına ilişkin, “Maç bizim istediğimiz gibi geçti ama sonuç istediğimiz gibi olmadı” dedi.

Çapa, maçın ardından yaptığı açıklamada, karşılaşmayı son saniyelerde yedikleri golle kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Takımının mücadelesinden ve oyun disiplininden memnun olduğunu dile getiren Çapa, şöyle devam etti:

“Maç bizim istediğimiz gibi geçti ama sonuç istediğimiz gibi olmadı. Fenerbahçe’nin son 7 haftadaki oyununu değerlendirecek olursak eğer istatistik anlamda ligin üstünde oynayan bir takım. Koşu mesafesi, girmiş oldukları pozisyon ve attıkları gol olarak yüksek yüzdelere sahipler. İlk 15 dakika bizim açımızdan zor geçti. Rakip bu bölümde baskılı oyununun sonucunda golü buldu. Golden sonraki süreç de bizim istediğimiz gibi geçti. Bunun sonucunda da beraberliği yakaladık. İkinci devre biz topu tutamadık. Buna rağmen rakibe fazla pozisyon vermedik. Son saniyelerde bizim atağımızın dönüşünde rakibimizin golü bulması. Üzücü olan bu. Genel olarak takımımın mücadelesinden memnunum. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

Futbolcu Sinan Kaloğlu ise Fenerbahçe galibiyetten dolayı tebrik ederek, “Maça iyi başlayamadık ve kalemizde golü gördük. Golü yedikten sonra toparlandık ve oyunda dengeyi kurduk. Daha sonra beraberlik golünü de attık. İlk yarıda yakaladığımız pozisyonları değerlendirsek durum farklı olurdu. üzgünüz, mücadelemizin karşılığı en azında bir puan olmalıydı. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor’un golünü atan Azofeifa da son saniyede yenilen golle maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti.