SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ağlaya ağlaya gidiyor!

Portekizli, Beşiktaş’ın kendisine sunduğu yeni sözleşme önerisini ‘komik’ buluyor. Yönetimden beklediği fekadarlığı göremeyen yıldız futbolcu hayal kırıklığı yaşıyor

Güncellenme: 11:04, 20/10/2013
Ağlaya ağlaya gidiyor!

31 kişilik Beşiktaş kadrosunun belki de en parlak yıldızı o. Siyah-beyazlı takıma imza attığı dönemde vatandaşları Simao ve Quaresma'nın gölgesinde kalmıştı ama hepsi gitti o kaldı. Kara Kartal'ın zor günlerinde de buradaydı, sorumluluk aldı, taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bıraktı. Saha dışında soğuk, yeşil çimlerde savaşçı ve agresif, Manuel Fernandes onun adı; Beşiktaş taraftarının sevgilisi… Ancak siyah-beyazlı tribünler yeni sezonda çok sevdikleri yıldızdan temelli ayrı kalabilirler. Çünkü Manu, Beşiktaş Yönetimi'nin önerdiği yeni sözleşme önerisini kabul etmiyor; etmeyecek de. En azından hem kulüpten hem de oyuncunun yakın çevresinden sızan bilgiler bu yönde…

Fernandes önüne konan yeni sözleşme önerisini amiyane tabirle ‘komik' buluyor, 2011'den bu yana fedakarlığı hep kendisinin yaptığını düşünüyor. Buna rağmen başkan Fikret Orman'ın hâlâ ‘feda' istemesini anlayamıyor. Bu tavrı samimiyetten uzak bulan Portekizli yıldız yakın çevresiyle, “Kalmak istiyorum ama bu benim elimde olan bir şey değil. Yöneticilerin de benim kadar istemesi önemli. Ben şimdi bile en çok kazanan oyuncu değilim. Tavrım alacağım paradan dolayı değil, ortamda bir güvensizlik var ve bu beni hayal kırıklığına uğratıyor” görüşlerini paylaşıyor.

Fenerbahçe peşinde

Taraftarları daha da üzecek bir söylenti dolaşıyor kulislerde. Fernandes, Beşiktaş'ın ezeli rakiplerinden birinin göz hapsinde. Eğer dedikodular gerçekse ve Manu ocak ayına kadar yönetimin tavrında bir değişim hissetmezse Boğazı'ın karşı tarafına geçebilir. Fenerbahçe'nin ısrarla peşinde olduğu oyuncu, sözleşme bitiş tarihi olan 31 Mayıs'tan 6 ay önce istediği takımla bonservissiz anlaşma hakkını da elinde bulunduruyor. Bu gerçek de Demokles'in kılıcı gibi yönetimin üzerinde sallanıyor.

İmzada iki büyük engel var

Beşiktaş ile Fernandes arasındaki görüşmelerde iki önemli fikir ayrılığı var. İmza parası ödemeyi reddeden Beşiktaş serbest kalma bedelinde de yüksekten uçtu. Yönetim, Portekizli'nin serbest kalma bedelini ilk yıl için 25 milyon euro, ikinci yıl için ise 40 milyon euro olarak belirledi. Bu rakamı astronomik bulan Fernandes ise imza atmayı reddetti. Kulübün halen 2.2 milyon euro kazanan Manu'ya yeni önerisi ise yıllık 2.5 milyon euro.

Kaan BORA / AMK

Yayınlanma Tarihi:07:34,