SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mor forma ve müzik yasak!

Mor renk ve müzik dinlenmesine tahammülü olmayan Mancini, Man.City’deki yasaklarını Galatasaray’da da uygularsa Muslera ile Drogba’nın canı çok yanacak...

Güncellenme: 07:50, 19/10/2013
Mor forma ve müzik yasak!

2010-13 arası 3 sezon Manchester City'yi çalıştıran teknik direktör Roberto Mancini, İngiliz ekibini Premier Lig'de 44 yıl sonra şampiyon yapmayı başardı. Mancini, elde ettiği başarılar kadar disiplinden taviz vermeyen özelliği de gündemden hiç düşmedi. Öyle ki yeri geldi sorunlu yıldız Balotelli'yi çocuk gibi saha kenarında azarladı, Tevez'i özür dileyene kadar affetmedi.

Dün İngiliz basınında İtalyan teknik adamla ilgili birbirinden ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Mor rengi uğursuz gören Roberto Mancini, alınan bir yenilgi sonrası kaleci Joe Hart'a mor renk kaleci kazağı giymeyi yasakladı. Ayrıca maç öncesi ve sonrasında soyunma odasında kesinlikle müzik dinlenmesini istemedi. Manchester City'deki bu yasaklar, Mancini'nin yerine Pellegrini gelince son buldu.

YASAKLAR SÜRER Mİ?

Şimdi gözler Galatasaray'da… Bakalım Mancini bu sezon 1-1 biten Bursa maçına mor renk kaleci kazağı ile çıkan Muslera'ya izin verecek mi? Ya da kulaklığını yanından hiç ayırmayan Drogba ve Eboue'nin müzik dinlemesine ses edecek mi?

Mancini'nin sevmediği mor renk Cimbom'a uğursuz geliyor. Muslera Bursaspor maçında morla sahaya çıktı, ilk puan kaybı yapıldı. Rakip kaleci Oğuz Akhisar maçında moru giydi, ilk yenilgi geldi.

Yayınlanma Tarihi:07:49,