SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roberto Mancini , 2-1’llik Karabükspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Mancini, basın toplantısında yapılan ilk eleştiriye ilginç bir cevap verdi. Bir muhabirin ‘G.Saray bugün kötü oynadı, 10 kişilik Karabük’e bile zor baskı kurdu’ sorusuna ‘Ben burayı seviyorum tıpkı İtalya gibi herkes her şeyi biliyor’ diyerek esprili bir üslupla eleştirdi.

BRUMA NEDEN OYNAMADI?

Zor bir karşılaşma oldu. Zor olacağını biliyorduk. Sonuç iyi oldu ama oyunumuzu daha iyiye getirmemiz lazım. İstediğim takımın oluşması zaman alacak. hatalarımız daha az yaptık bazı oyuncular yorgun geldiler, biraz zorlandılar. Bruma, genç bir oyuncu. Her şeyi onun çözmesini bekleyemeyiz. Cuma günü geldi İstanbul’a, takımla idman yapamadı. Defans oyuncumuz kalmamıştı, başka tercihimiz kalmamıştı.

“SNEIJDER İÇİN MUTLUYUM”

“Sneijder iki gol attı. Onun için mutluyum, Drogba oyunun kaderini değiştiren bir isim olduğunu göstermeye başladı. Hamit Altıntop umarım erken döner ama ikinci milli maç arasından önce oynayabileceğini tahmin etmiyorum.” ifadelerini kullandı.

“BENİM ELİMDE SİHİRLİ DEĞNEK YOK”

‘İkinciliğin başarısızlık sayıldığı bir yerde bu durum üzerinizde baskı oluşturuyor mu?’ sorusuna da cevap veren İtalyan teknik adam, “Ben kazanmak için takımı oynatırım. Galatasaray da kazanmak için oynayan büyük bir kulüp. Ne olacağı sonunda belli olacak. Bu benim üzerimde baskı yaratmaz. Benim elimde sihirli bir değnek yok. Ancak zamanla birçok şeyi daha iyi yapan bir hale geleceğiz” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:22:17,