SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Euro 2016’nın sloganı ‘Randevu’

Fransa'nın evsahipliğinde düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın sloganı, Türkçe'de randevu, buluşma yeri anlamına gelen "Le Rendez-Vous" oldu

Güncellenme: 15:52, 19/10/2013
Euro 2016’nın sloganı ‘Randevu’

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) internet sitesindeki habere göre, haziranda logosu tanıtılan şampiyonanın sloganı, EURO 2016 Organizasyon Komitesi Başkanı Jacques Lambert tarafından “Le Rendez-Vous” olarak açıklandı.

UEFA’nın, randevu, buluşma yeri anlamına gelen sloganla, tüm dünyadaki futbolseverlere mesaj gönderdiğini belirten Lambert, “10 Haziran 2016’de başlayıp, unutulmaz kutlamalara sahne olacak olağanüstü bir turnuva için hazır olun. En iyi futbollarını oynayacak 24 ülke ile 2016’da futbolda mükemmeliyetin zirvesi yaşanacak” dedi.

Sloganın, 10 Haziran’dan 10 Temmuz’a kadar sürecek tarihleri, statları ve Fransa’daki 10 evsahibi kenti hatırlatmaktan öte bir misyonu olduğuna dikkati çeken Lampert, UEFA’nın, bu sloganla dünya çapındaki futbolseverlere ve büyük organizasyonlara meraklı kişilere davette bulunup, elit düzeydeki bir turnuvanın duygularını paylaşmayı önerdiğini ifade etti.

Lampert, sloganın aynı zamanda Avrupa’dan ve dünyanın diğer ülkelerinden insanlara, turist ve kültürel etkinlik zengini Fransa’ya davette bulunduğunu söyledi.

Jacques Lampert ayrıca, bu büyük spor organizasyonu ile taraftarları ve ulusları barış içinde bir araya getirmeyi amaçladıklarını da belirterek, adaylık kitabının ilk sayfalarında belirttikleri üzere, Avrupa ve Fransa’daki futbolun en iyilerini bir araya getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.