SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz basınına deneyimli eldiven Cech ve bu sezon için Atletico Madrid’e kiraladıkları Thibaut Courtois’ya ilişkin değerlendirmelerde bulunan tecrübeli teknik adam, “Dünyanın en iyi kalecilerine sahip olduğumuzu söylesem, birçok insanın buna karşı çıkacağını sanmıyorum” şeklinde konuştu.

Bu söylemine karşı çıkanların, çok fazla taraftar bulamayacağını öne süren Mourinho, ayrıca iki kalecisinin de dünyanın en iyi 3 eldiveni arasında sayılması gerektiğini savundu.

İki oyuncunun da Chelsea bünyesinde bulunmasından duyduğu memnuniyeti anlatan Mourinho, Cech’in yedeği olmak istemediğini belirtmesinin ardından tecrübe kazanması için Atletico Madrid’e kiralanan 21 yaşındaki Courtois’ya ilişkin çıkan transfer söylentilerine,”Bu durum beni endişelendirmiyor, çünkü kontrol ne Atletico’da, ne de Barcelona’da. Her şey kontrolümüzde” cevabını verdi.

Courtois, daha önce yaptığı açıklamada, yedek kalmamak için Chelsea’da devam etmek istemediğini ifade etmişti. İspanyol basını, Atletico Madrid ve Barcelona’nın genç Belçikalı file bekçisini kadrosuna katmak için sezon sonu yoğun bir uğraş vereceğini belirtiyor.