SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mata'nın yerine 10 numara arayan İngiliz devi Chelsea, devre arasında Galatasaraylı Wesley Sneijder'i mutlaka kadrosuna katmak istiyor.

Cimbom, Avrupa'yı sarsacak yeni bir transfere imza atmaya hazırlanıyor. Teknik direktörlüğünü Mourinho'nun yaptığı Chelsea'nin Sneijder'a olan ilgisini gazeteniz AMK, 1 Haziran'da duyurmuştu. Portekizli çalıştırıcı, Inter'de birlikte büyük başarılara imza attığı Hollandalı yıldızı sezon başından bu yana şans vermediği Mata'nın yerine düşünüyor. İngiliz ekibi yazın çok uğraştığı ama sonuçlandıramadığı transferi bu kez noktalamak için çok kararlı.

Jose Mourinho, Inter'de birlikte büyük başarılar yakaladığı ‘manevi evladına' mavi-beyazlı formayı giydirmek için Torres'i bile gözden çıkardı.

Galatasaray'ın 15 milyon euroya serbest bırakmayı düşündüğü Wesley Sneijder için ocak ayında harekete geçecek olan Chelsea işi takas yoluyla bitirmeyi planlıyor. Dünyaca ünlü teknik adam Mourinho, Hollandalı yıldız için o kadar istiyor ki, 56 milyon euroya imza attığı mavi-beyazlı ekipte beklentileri karşılayamayan Fernando Torres'i gözden çıkarmış durumda. Roberto Mancini de Premier Lig'den tanıdığı ve sezon sonunda ayrılması muhtemel Didier Drogba'nın iyi bir alternatifi olarak görülen Torres'e sıcak bakıyor