SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United’ın genç yeteneği Adnan Januzaj, kulübüyle 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, genç oyuncu ile 5 yıllık yeni bir sözleşme imzalandığı ve kontrat süresinin 2018’in Haziran ayından sonlanacağı duyuruldu.

Juventus, Real Madrid, Barcelona gibi kulüplerin peşinde olduğu iddia edilen genç oyuncu, “Kırmızı Şeytanlar”la yenilediği kontratın ardından yaptığı açıklamada, “Manchester United ile sözleşmeye imza atmak çok heyecan verici. Buraya ilk geldiğimden itibaren benim için doğru kulüp olduğunu her zaman hissetmiştim” dedi.

Bu sezonun kendisi için harika geçtiğini ve kadrodada yer almanın çok güzel bir duygu olduğunu vurgulayan Adnan Januzaj, “Her şey bir rüya gibi. Artık çok çalışmak ve kendimi Manchester United’ta ispatlamak istiyorum” diye konuştu.

Oyuncusunun yeni sözleşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan teknik direktör David Moyes ise “Adnan’ın geleceğini Manchester United’ta şekillendirmesine çok sevindim. O olağanüstü bir yetenek ve United’a geldiğim temmuz ayından itibaren beni devamlı olarak etkiledi” değerlendirmesinde bulundu.

“JANUZAJ, ROONEY’NİN 18 YAŞINDAKİ HALİ GİBİ”

Moyes, 18 yaşındaki Adnan Januzaj’ın Wayne Rooney’nin aynı yaştaki dönemindeki kalitede olduğunu da vurguladı.

“Adnan’ı, kariyerim boyunca karşılaştığım diğer en üst seviyedeki genç oyuncularla karşılaştırabilirim” diyen İskoç teknik adam, bu oyuncular arasında Celtic’den Charlie Nicholas ve Paul McStay, Everton’dan Wayne Rooney ve Ross Barkley’in olduğunu ifade etti.

Moyes, Adnan’ın daha 18 yaşında genç birisi olduğunu hatırlatarak, “Kalitelileri dahil bazı oyuncular 18 yaşında kulüplerinde forma giyebilirler, ama bu yaşta Manchester United’ta forma giymek büyük bir şeydir” şeklinde konuştu.