SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir türlü bekleneni veremeyen Janko'ya kulüp arayan Trabzon, Avusturyalı yıldızı elden çıkarttıktan sonra Tottenham'ın kadrosunda düşünmediği Adebayor'u renklerine katacak.

TFF'nin bu sezon uygulayama koyduğu 6+0+4 yabancı uygulaması Trabzon'u oldukça zorluyor. Hedef büyüten bordo-mavililer kadrosunu dünyaca ünlü yıldızlarla doldurmaya kararlı ama yabancı sınırı da bir nebze engel teşkil ediyor. Kadrosunda 10 yabancı bulunan Trabzon'un devre arasında bir yabancıyı renklerine katması için başka bir ismin biletini kesmesi bekleniyor. Alanzinho ve Bamba'dan umudu kesen yönetim, Janko'ya da takım arıyor. Tottenham'da düşünülmeyen Adebayor için vites yükselten bordo-mavililer mutlu sona ulaşmak için devre arasını bekliyor.

İKİ ŞART VAR

Sezon başında tam Trabzon'a imza aşamasındayken araya giren başka takımların da etkisiyle masadan kalkan Togolu yıldız bu kez yeşil ışık yaktı. Çünkü İngiltere'de henüz ayağı topa değemeyen başarılı oyuncu yeniden futbol oynamak istiyor. Bunun için de Trabzon gibi ligde zirveye koşan ve Avrupa'da da yoluna devam eden bir takım arıyor. Janko'ya külup bulduğu gibi Adebayor'a yönelecek olan bordo-mavililer bu transferi iki şartta gerçekleştirecek. Bir ocakta takımın iddiasının devam etmesi ikincisi de sponsor…