SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Messi Ronaldo’yu geçti’ iddiası

İspanyol medyası, Barcelona Kulübü'nün Messi'nin maaşını artırıp, Ronaldo'nun önünde dünyanın en çok kazanan futbolcusu yapacağını iddia etti.

Güncellenme: 13:06, 18/10/2013
‘Messi Ronaldo’yu geçti’ iddiası

İspanyol spor gazetesi El Mundo Deportivo, Barcelona Kulübü’nün Messi’nin maaşını artırıp, Ronaldo’nun önünde dünyanın en çok kazanan futbolcusu yapacağını iddia etti.

Dünyanın en büyük kulüplerinden Barcelona ve Real Madrid arasında, yıldız futbolcuları Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’dan kaynaklanan dünyanın en çok kazanan futbolcusu yarışı devam ediyor.

Son yıllarda oldukça fazla gündemde olan bu yarışta, en son geçen ay Real Madrid ile sözleşmesini 2018 Haziran’a kadar uzatan ve sezon başına 18 milyon avro alacağı belirtilen Cristiano Ronaldo ilk sıraya oturmuştu. Ancak El Mundo Deportivo gazetesi, halen kulübünden 12,5 milyon avro alan Messi’nin, yeniden en fazla kazanan futbolcuların başında olacağını, Barcelona’nın 31 Aralık tarihine kadar Arjantinli futbolcunun sezon başına aldığı parayı 20 milyon avroya çıkaracağını ileri sürdü.

Dört kez Altın Top ödülünü kazanan 26 yaşındaki Messi’nin dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu ve en fazla parayı da onun kazanması gerektiğini savunan Katalan gazetesi, Messi’nin geçen yaz kendisine gelen 3 büyük teklifi reddettiğini de hatırlattı. ”Adidas firmasına bağlı bir kulübün Messi’nin bonservis bedeli olan 250 milyon avroyu sorunsuz bir şekilde ödemeyi teklif ettiğini” yazan gazete, buna rağmen Messi’nin, ailesi ile birlikte mutlu olduğu Barcelona’yı bırakmak istemeyerek, gelen teklifi duymak bile istemediğini iddia etti.

El Mundo Deportivo’da yapılan yorumda, Cristiano Ronaldo’nun sözleşmesini yenilemeden önce geçen sezon ortalarında ”mutsuzum” şeklinde basına yaptığı açıklamaya atıfta bulunularak, ”Cristiano Ronaldo, dünyanın en çok kazanan futbolcusu olmadığını öğrendiğinde, (Üzgünüm) demek için bakalım kaç gün geçecek?” denildi.