SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş camiası, Kurban Bayramı dolayısıyla bir araya gelerek, bayramlaştı.

Süleyman Seba Spor Salonu’nda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter Metin Albayrak, yöneticiler Yalçın Kaya Yılmaz, Erdal Karacan, Hakan Özköse, takım arkadaşı Sezer Öztürk ile kavga ettiği gerekçesiyle süresiz kadro dışı bırakılan futbolcu İbrahim Toraman, basketbol şube direktörü Erman Kunter, kulübün bünyesindeki amatör branşlarda faaliyet gösteren sporcular katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan kulüp başkanı Orman, bir dahaki bayramı yeni yapacakları statta kutlamak istediklerini dile getirdi.

Camianın büyüdüğünü ve artık küçük salonlara sığmadığını belirten başkan Orman, “Allah yeni stadımızın içinde bir dahaki bayramı kutlamayı nasip etsin” dedi.

Bayramların en önemli kısmının birliktelik olduğunu vurgulayan Fikret Orman, “Bayramları kutlamak dinen ibadettir. İbadetin en önemli kısmı da birlikteliktir. Birlikteliğin en makbulü samimiyettir. Biz Beşiktaşlılar, birbirimizi samimiyetle seven büyük bir aileyiz ve ben bu ailenin mensubu olmaktan her zaman büyük mutluluk duydum” diye konuştu. Ailenin içinde büyüklerin olduğunu kaydeden siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Bu ailenin içinde kongre üyelerimiz var; ailenin içinde çalışanlar, sporcularımız, basın mensupları, taraftarlarımız var. Günlerimizi hep beraber geçiriyoruz. Bu ailenin içinde bulunmak, birbirimize kenetlenmek, samimi olarak birbirimizi sevmek bizim camiamızın en önemli özelliğidir. Bu, bizi yüceltecek konudur. Ben de bu ailenin içinden geldim. Bu mahallenin çocuğuyum. İçimizdeki birçok insan da bu ailenin ferdi. Ben bugün başkanım, yarın öbür gün ayrılacağım ama bu ailenin içinde birbirimizi sevmek, kırgınlıkların olmamasını sağlamak, olan kırgınlıkları sevgiyle aşmak ana amaç olan şampiyonluklardan daha önemlidir. Beşiktaşlılık duruşunda kalmak ve ve insanlığa, ülkemize, dünyaya örnek olmak amacımızdır” dedi.

Beşiktaş camiasının mensubu olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Orman, “Allah rahmet eylesin, biz babamızdan bunu öğrendik. Herkese iyi bayramlar diliyorum. Allah nasip ederse bir dahaki sezon ve bir dahaki bayramı yeni stadımızda kutlarız. Hep beraber bize yakışan bir salon içinde kutlamayı Allah bize nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.