SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Estonya ve Hollanda ile oynadığımız milli maçların kadrosuna çağrılan Gaziantepsporlu Cenk Tosun, Portakallar'a karşı ikinci yarıda sahaya çıkmıştı. Daha önce 2011'de Hiddink döneminde yine milli kadroya alınan Cenk, o dönem Ay-Yıldızlı formayla sahaya çıkamamıştı. İlk kez Fatih Terim'in oynattığı genç futbolcu, AMK'ya konuştu.

Başarılı forvet, “O formayla sahaya çıkmak, müthiş bir duygu. Benim en büyük hedefim buydu ve başardım. Hollanda maçında keşke kazansaydık. Ama olmadı. Aslında iyi oynadık ve fakat bir türlü golü atamadık” dedi.

Dünya Kupası'na gidememelerine en çok kendilerinin üzüldüğünü vurgulayan Cenk, “Estonya galibiyetinden sonra çok inanmıştık, fakat kazanamadık. Fatih hocayla birlikte çok şey değişti. İmkansızı başarmaya yaklaşmıştık. Ama bu bir son değil, aksine başlangıç. Kaliteli bir takımız, alttan inanılmaz genç isimler geliyor. Planlı bir çalışma ile güçleneceğiz” yorumunu yaptı.

‘2016’YI DÜŞÜNÜYORUZ’

Terim’in Türk futbolu için büyük bir avantaj olduğunu vurgulayan genç golcü, “Brezilya'ya gidememiş olabiliriz, ancak Fransa'da yapılacak olan 2016 Avrupa Şampiyonası'nda mutlaka yer alacağız. Artık bunu düşünüyoruz. Sadece önümüzdeki hedefe konstantre olduk” diye konuştu.

‘REKABETE ALIŞIĞIM’

Gaziantepspor’un ligdeki çıkışını da yorumlayan yıldız oyuncu, “Üst üste 2 maç kazandık. Konya'yı da yenmek istiyoruz. Bu çıkış devam etmeli. Yeni transferler uyum sağladıkça kendimize geldik. Forvet hattında müthiş bir rekabet var. Ama ben buna alışığım. Forma savaşı, başarıyı getirecek” açıklamasını yaptı.

Safa Can KONUKSEVER / AMK