SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2 Kasım'da yapılması planlanan seçimli olağanüstü genel kurul öncesi eski yönetimin en gözde ismi, taraftarın sevgilisi Ali Koç'a başkanlığa aday olması için gelen telefonlar çoğaldı

F.Bahçe camiası, Ali Koç'u bir başka sever. Tribünden biri olması, taraftarla her zaman yakın ilişkiler kurması, yeri geldiğinde bir mağlubiyet sonrası gözyaşı dökmesi, yeri geldiğinde kulübün hakkını savunmak için kükremesi, onu diğer yöneticilerden ayırmıştır. Başkanlığa aday olmayacağını açıkladığında herkes kafasını öne eğip bu kararını olgunlukla karşılamıştı ama gelinen noktada işin rengi fazlasıyla değişti.

Seçime sayılı günler kalmasına rağmen 100 yılı aşkın bir tarihi olan kulüpte dönemin başkanı Aziz Yıldırım'ın henüz aday olup olmayacağını açıklamamış olması, sarı-lacivertli camiayı tedirgin ediyor. Yıldırım'ın aday olmaması halinde kimin başkan olacağını merak eden camia ve taraftarlar, kendi adaylarını Ali Koç olarak belirlediler.

TELEFONLAR ÇOĞALDI

Daha önceki bir çok yönetimde Aziz Yıldırım'ın listesinde yer alan, son olarak 3 Temmuz sürecinde asbaşkanlık görevini yürüten Koç'a gelen telefonlar son günlerde fazlasıyla çoğaldı. Camia, Ali Koç'a çok büyük bir baskı kurarak “Başkan ol” ricasında bulunuyor. Yine de Koç'tan olumlu veya olumsuz yanıt alınamadı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK