SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’in A Milli Takım’ın başına geçmesi büyük olay yaratmış, ardından İmparator’un Galatasaray’la bağları kopmuştu. Sarı-kırmızılı kulüpten ayrıldığında herkes Terim’in, TFF’ye resmi imza atacağını düşünüyordu, ancak tecrübeli çalıştırıcı bir türlü sözleşmeyi yapmadı. Hollanda maçının ardından da kalacağı yönünde sinyaller veren Terim’in imzayı mayıs ayına ertelediği kaydedildi. Çünkü…

Terim’in Türkiye Futbol Federasyonu’yla ilk masaya oturduğunda, mayıs ayına kadar el sıkıştığı ortaya çıktı. O dönemde Galatasaray’ın başında bulunan Terim’in, tüm şartlar değişse de ‘Bir söz verdim ve geri dönmem’ dediği kaydedildi. Bu nedenle Fatih Terim, A Milli Takım ile mayıs ayında sözleşme imzalayacak. O döneme kadar ailesiyle vakit geçirmek isteyen başarılı teknik adam, aynı zamanda Türk futbolu için yeni planlamalara da imza atacak.

MİLLİ MAÇLARI ARTIK ANADOLU’DA OYNAYALIM

“Hollanda karşılaşmasından çıkarılacak dersler var” diyen A Milli Takımımız’ın patronu Fatih Terim, federasyon yetkilileriyle bir görüşme yaptı. Selçuk İnan ve Burak Yılmaz’ın oyundan çıkarken ıslıklanmaları üzerine bir tespitte bulunan Terim, “Arena’da oynarken Fenerbahçeli oyuncular, Kadıköy’de oynarken Galatasaraylılar ıslıklanıyor. Ne Beşiktaş, ne Galatasaray, ne de Fenerbahçe’nin stadında oynayalım. Futbolcular baskı görüyor” dedi.

Milli maçların Anadolu’da oynanmasını öneren Terim, “Bu konuda daha ciddi çalışmalar yapalım ve kendi oyuncularımızı değil, rakipleri baskı altına alalım” ifadesini kullandı.

Alican ESENCİ / AMK