SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın dün vefat eden babası Abdulkadir Orman’ın cenazesi İstanbul’da toprağa verildi.

Hayata 82 yaşında gözlerini yuman Abdulkadir Orman’ın cenaze namazı, öğle namazına müteakip Fatih Camisi’nde kılındı. Cenazede, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte spor camiasından çok sayıda kişi yer aldı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da cenaze namazına iştirak ederken, iki başkan farklı noktalarda durdu ve bir araya gelmedi.

Beşiktaş Futbol Takımı oyuncuları, teknik heyeti ve çalışanları hep birlikte camiye gelip, başkan Fikret Orman’a başsağlığı dilediler. Takım arkadaşı İbrahim Toraman ile kavga etmesi nedeniyle kadro dışı bırakılan Sezer Öztürk de Fatih Camisi’ne gelip Orman’a taziyelerini iletti.

Öte yandan, Demirören Holding Yenetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, teknik direktör Hikmet Karaman, siyah-beyazlı bazı eski yönetici ve futbolcular ile spor camiasından çok sayıda kişi cenaze namazına katıldı.

Abdulkadir Orman’ın cenazesi, kılınan namazın ardından Edirnekapı Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.