SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘O golü atsaydı…’

Geldiği günden bu yana attıkları da kaçırdıkları kadar konuşulan Hugo Almeida, Portekiz Milli Takımı’nda artık alışkanlık haline getirdiği sakarlıklarına bir yenisini ekledi.

Güncellenme: 10:14, 17/10/2013
‘O golü atsaydı…’

Lüksemburg maçında 58'de oyuna giren ve skor 3-0'ken son dakikalarda kalenin 1 metre önünden topu üst direğe nişanlayan Almeida, Portekiz'de günün konusu oldu. Portekizliler yıldız futbolcuyu kıyasıya eleştirirken, bir yorumcunun, “Helder Postiga, Almeida'nın yanında Van Basten gibi kalıyor” sözleri twitter'da en çok paylaşılanlar arasına girdi.

Taraftarı ikiye böldü

Kaçırdığı golün görüntüsü, sanal alemde tıklanma rekorları kıran Almeida için Beşiktaşlılar da farklı yorumlarda bulundu. Siyah-beyazlı takımın bu sezon oynadığı 9 maçın 8'inde forma giyen ve bunların 7'sinde ilk 11'de sahaya çıkan Almeida attığı 7 golle halen takımın en skorer ismi. Hal böyle olunca da Almeida'yı eleştirenler kadar savunanlar da çıktı. Bazı taraftarlar, “Bunları da atsa şimdi Mourinho'nun yanındaydı. Şanssız bir anına denk gelmiş” yorumlarında bulundu. Twitter'da, Almeida'nın bir türlü imzalamadığı yeni sözleşmeye atıfta bulunanlar da vardı. Bu futbolseverler, “O golü iyi ki atamadı yoksa 5 milyon euro imza parası isterdi. Bir de Almeida için ‘beleşçi' diyorlar… Boş kaleye bile atamıyor ki…” mesajları attılar.

Utkan AYDIN/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:00,