SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray teknik direktörü Roberto Mancini GSTV’ye açıklamalarda bulundu.

GSTV muhabirinin sorularını yanıtlayan teknik adam şunları söyledi;

‘Milli ara nedeniyle tam kadro çalışamadım. Şuan ki durumumuzu daha ileriye taşımamız gerekir. Bunun için de çalışmalar yapıyoruz. Fizik olarak da en üst seviyeye gelebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Ligde ve hem de Şampiyonlar Ligi’nde iyi bir başarı elde etmek için daha çok çalışmalıyız.

Bir antrenör için en zor olanı hazırlık yapmadığı bir takımla çalışmasıdır. Benim amacım iyi top oynayan ofansif ve defansif yönü kuvvetli bir takım yaratmak. Sneijder çok yönlü bir futbolcu. Fizik olarak tam hazır hale geldiğinde daha çok katkı sağlayacak. Gerçek Sneijder’i göreceksiniz.

Dengeli bir takım kurmak için çalışıyoruz, Çok gol atan ve az gol yiyen bir takım kurmak gerek. Bunun için de zamana ihtiyacımız var.

Burak Yılmaz önemli bir golcü Milli maçı izlerken üzüldüm. Böyle durumlarda morali yüksek tutmak gerek.Kendisini daha da geliştireceğine inanıyorum.

Takımda birden fazla lider olması önemli. Ne kadar çok olurlarsa oyunun geçişlerini daha iyi yapabilirler.

Şuan hedefim takımı bir araya getirip toplu halde oynamaya yönelik. Bu süre zarfında oyuncuları daha iyi tanıyacağım. Transfer ondan sonra belli olacak. Türkiye’deki yabancı sınırını da unutmamak gerekir. Bunlar olduğu zaman başkan ile transfer görüşmesi yaparız. Galatasaray ile ilişkim Eylül ayının sonunda belli oldu. Eğer Galatasaray olmasa Londra’ya yerleşecektik. Kendimi çok iyi hissediyorum.

Futbolda her şey sahada kalır. Maç bittiğinde her duyguyu sahada bırakmak lazım. Başkan ile çok fazla görüşme şansımız olmadı. Ama işler oturduğunda ilişkimiz daha iyi olacak. Yardıma ihtiyacımız olduğunda yanımızda olduğunu gösterdi.”

MANCINI’DEN FENERBAHÇE GAFI

Taktığı atkılarla gündeme gelen Roberto Mancini, giyim tarzıyla ilgili soruya sürpriz bir şekilde cevap verdi.

İngiltere’de takım atkısı sevdiğini dile getiren Mancini, Fenerbahçe taraftarının atkısını da zevkle takacağını dile getirdi. Bu esnada tercüman araya girerek Mancini’yi uyardı. Tecrübeli teknik adam da durumun farkına vardı ve Galatasaray taraftarı olarak cümlesini düzeltti.

 

Yayınlanma Tarihi:15:20,