SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SARI-LACİVERTLİ ekibin teknik direktörü Ersun Yanal kariyeri ve antrenörlükle ilgili görüşlerini açıkladı. Başarılı çalıştırıcı “Bugünlere tırnaklarımla kazıya kazıya geldim” ifadelerini kullanırken “Benim arkamda kimse yok” diyerek mesaj da yolladı!

YANAL, “Ben işimi çok seviyorum. Antrenman bilimini Türkiye'ye ilk olarak getiren, uygulayan daha sonra da geliştiren kişi benim. Ben bunları yaparken kimsenin haberi bile yoktu. Antrenörlük kesinlikle çok zor bir meslek ve ben de daha iyi olmak için her gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum” diye konuştu.

Çemişgezek de olur

ERSUN Yanal, antrenörlüğün kendisi için yaşam tarzı olduğunu söyledi. Başarılı teknik adam “Bütün liglerde çalışırım. Gün gelir gocunmadan yine alt liglerde de görev yapabilirim. Çemişgezekspor'da da çalışırım çünkü antrenörlüğü seviyorum. Antrenörlük benim hayatım” ifadelerini kullandı.

YANAL hayatının ev ile tesis arasında geçtiğini belirterek “Neredeyse tüm vaktim antrenmanlar ve rakiplerin maç analizleri arasında geçiyor. Tüm gün buna kafa yoruyorum” dedi.

‘Volkan Türkiye'nin en iyisi'

PERFORMANSI nedeniyle zaman zaman eleştirilen Volkan Demirel'e hocası Ersun Yanal sahip çıktı. Yanal “Volkan tartışmasız Türkiye'nin en iyi kalecisi. Arkasında müthiş bir kariyer var. Ancak vücut dili yanlış. Genelde yediği gollerde hatası yok” dedi. Yanal, Mert'in de çok yetenekli bir file bekçisi olduğunu söyledi ve zamanı gelince kaleyi devralacağını sözlerine ekledi.