SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

6+0+4'e göre yazın transfer yapmayan Galatasaray'ın başı Eylül ayında çok ağrıdı, lig ve Avrupa'da puan kayıpları had safhadaydı. Sarı-kırmızılı yönetim devre arası için düğmeye bastı ve 7 kişilik liste hazırlandı.

LİSTENİN EN TEPESİNDE

Gurbetçiler Hakan Çalhanoğlu, Tolgay Ali Arslan ve Tunay Torun, Eskişehir'den Tarık Çamdal, Kayseri'den Salih Dursun ile Gaziantep'ten Muhammet Demir-Cenk Tosun ikilisi, Cimbom'un son gözdeleri… Listenin en tepesindeki isim ise Hamburg forması giyen Hakan Çalhanoğlu.

 

Bruma gibi FIFA U20 Dünya Kupası'nda harikalar yaratan ve Fatih Terim'in gelişiyle A Milli Takım'a çağrılan Hakan'ı en yakından tanıyan isim, Tugay Kerimoğlu'ndan başkası değil… U-20 Milli Takımı Koordinatörü olduğu dönemde genç oyuncu ile yakından ilgilenen Kerimoğlu, yardımcılığını yaptığı Mancini'ye Hakan'ı anlattı. İtalyan hoca da bu transfere olumlu rapor verdi.

HAMBURG’A HABER GİTTİ

Ama Galatasaray'ın işi kolay değil. Çünkü Hamburg, 2016'ya kadar sözleşmesi olan Hakan Çalhanoğlu'nu bırakmaya kolay kolay yanaşmıyor. Erdal Keser vasıtasıyla Alman ekibini markaja alan sarı-kırmızılılar, 5 milyon euroyu gözden çıkardı. 19 yaşındaki oyuncu için iki kulübü sıkı pazarlıklar bekliyor.

GALATASARAYLI OLDUĞUNUN AMK'YA SÖYLEMİŞTİ

Milli Takım kampında geçtiğimiz ay AMK'ya röportaj veren Hakan Çalhanoğlu, gönül verdikleri renkleri açıklamaktan korkmamış ve “Söylemekten çekinmiyorum, Galatasaraylıyım. Hatta ailecek Galatasaraylıyız. Selçuk İnan'a hayranım” ifadelerini kullanmıştı.

Egehan ŞENGÜL/AMK

Yayınlanma Tarihi:07:57,