SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’ndaki son maçında Hollanda’ya 2-0 yenilerek play-off etabına kalamayan A Milli Futbol Takımı’ndan mucize beklentilerinin gerçekleşmediğini söyledi.

Karşılaşmayı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda izleyen Bağış, maç sonrası yaptığı açıklamada, “Çok önemli bir maçtı ve mucize beklentimiz vardı. Maalesef olmadı” dedi.

Hollanda’nın, dünyanın en önemli takımlarından biri olduğunu herkesin kabul ettiğini dile getiren Bağış, “Milli takımımız baskın oynadı ve önemli fırsatlar yakaladı. Kısmet bu işler. Olmayınca olmuyor. Futbol ve hayat devam ediyor. Önümüzde başka turnuvalar var. Gereken dersleri çıkarıp, yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türk sporunun üzerinde son dönemde bir ağırlık olduğunu kaydeden Bağış, “Ama her geçen gün iyiye gidiş var. Fatih Terim’in A Milli Futbol Takımı’nın başına gelmesi de olumlu olmuştur. Uzun vadede önümüzün açık olduğunu düşünüyorum. Gelecekte yine, 2002 Dünya Kupası’nda Kore’de yaşattığı heyecanı tekrar ettirecek bir milli takım olacaktır. Biraz zamana ihtiyaç var. Gelecekle ilgili ümitli olduğumu söyleyebilirim” şeklinde görüş belirtti.

Karşılaşmayı milli takım formasıyla takip eden Bağış, maç sonunda formasını bir futbolsevere hediye etti.