SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli takımın başına geldiğinde şansımız ‘yok' denecek kadar azdı. Teknik direktör Fatih Terim umut ateşini yaktı, ancak güçlü Hollanda karşısında Ay-Yıldızlılar çaresiz kaldı.

A Milli Takımımız’ın kabus gibi geçen Abdullah Avcı döneminin ardından 2014 Dünya Kupası umutları neredeyse tükenmişti. “İmkansız yoktur, mucizeler zaman alır” sözüne inanan Fatih Terim, bu karanlık tabloyu umutlarla süsleyen adam oldu. A Milli Takımımız’ın başına geçtikten sonra üst üste 3 galibiyete imza atan ve Türkiye’yi ayağa kaldıran Terim, dünkü maç öncesinde en büyük kozumuzdu.

KADIKÖY’DE ALKIŞLAR

Terim yine oyuncularını inandırdı, sahaya kazanacak bir kadro sürdü ve A Milliler giydikleri formaya yakışır bir oyun sergilediler. Şanssız iki golle sahadan yenilgiyle ayrılsak da, Terim ve öğrencileri alkışı hak ettiler. Öyle ki, Galatasaray’ın sembol isimlerinden olan Terim’in ismi, Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yankılandı.

‘TEŞEKKÜR EDERİM'

Maçın ardından üzgün olduğu gözlenen Terim, “Bu çocuklara teşekkür ederim. Büyük mücadele verdiler, ellerinden geleni yaptılar. Zor bir görevimiz vardı, terimizin son damlasına kadar mücadele verdik” diye konuştu.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:07:58,