SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 Brezilya umutlarımız Abdullah Avcı'nın milli takımının Macaristan'dan aldığı mağlubiyetle zaten bitmişti. Yani Fatih Terim göreve geldiği gün zaten umudumuz yoktu. Terim ile hem takım hem biz havaya girdik. Önce Andorra sonra deplasmanda Romanya ve Estonya'dan gol yemeden alınan 9 puan Hollanda maçı öncesi umudumuzu artırmıştı ama olmadı. Dün gece Fatih Terim ve oyuncularına inanan binler Şükrü Saracoğlu'nu doldurmuştu. Dün oynanan maç öncesinde rakip Hollanda dünya sıralamasında 9, biz ise 49. sıradaydık.

Daha maçın başında Robben umutlarımızı tüketti. Duran topla yediğimiz golle direncimiz daha maçın başında düştü. 2. yarının başında da fişi Sneijder çekti. Kuyt-Sneijder ortak yapımı gol hepimizi rüyadan uyandırdı maalesef. Sneijder Türkiye'ye geldiği günden beri en iyi futbolunu Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Hollanda forması ile sergiledi! Galatasaray'ın yıldızı, Robben ile birlikte sahanın en iyisiydi. Dün gece futbol dışında akılda kalanlar ise Kadiköy'deki “İmparator Fatih Terim” tezahüratı ile Burak Yılmaz'ın ıslıklanmasıydı.

Yine hüsran

Bir turnuvayı daha kaçırdık. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda yarı final oynadıktan sonra düşüşe geçen milli takım önce 2010 Dünya Kupası ardından 2012 Avrupa Şampiyonası ve son olarak dün de 2014 Dünya Kupası'na katılamadı.

Peki bu işin sorumluluğunu kim üstlenecek?

Suçlu Abdullah Avcı mı, yoksa onu göreve getiren mi ?

Haydi 2014 Dünya Kupası'na katılamamızın suçlusu Abdullah Avcı olsun. Zaten herkes faturayı “AVCI” hocaya kesti bile. Peki sistemin hiç mi suçu yok! Güçlüler hep kazanır hele ki elinde medya gücü varsa…

Artık yeni bir hedefimiz var. Ne mi ? “2016 Avrupa Şampiyonası”!!!