SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ay-yıldızlıların 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu son maçında Hollanda’ya 2-0 kaybettiği mücadelenin ardından meydana gelen istatistikler hayrete düşürdü… Hollanda kalesinde maç boyu yoğun bir baskı kuran Millilerimiz rakip kalede tam 13 köşe vuruşu kullandı.

Portakallar ile evimizde oynadığımız mücadelede rakip kalede 13 köşe vuruşu kullanan Millilerimiz, Hollanda’da oynanan karşılaşmada kazandığı 5 köşe vuruşu ile ilginç bir istatistiğe imza attı. Ay-yıldızlılar, Hollanda karşısında oynadığı iki mücadelede rakip kalede toplamda 18 köşe vuruşu kullanırken, bu rakam Portakallar’ın grup müsabakalarında oynadıkları diğer 8 maçta kalelerinde izin verdikleri korner sayısına eşit. Gerçekleşen bu istatistik Milli Takımımızın grubu lider olarak tamamlayan Hollanda’ya kafa tutabilen tek takım olduğunu gösterse de bu müthiş rakam play-off müsabakalarına katılmamızı sağlayacak golleri bir türlü bize getirmeyince Brezilya biletini Romanya’ya kaptırdık.

Hollanda ile oynadığı iki grup maçında rakip kalede toplamda 18 korner kullanan A Milli Takım bu maçlardan puan koparamadı.

Yayınlanma Tarihi:19:21,