SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetim tribün desteği için yıldız almak yani Ronaldinho'ya siyah-beyazlı formayı giydirmek istiyor. ÖnderÖzen ise takımın geleceğini garanti altına alacak isim olan İbarbo'yu Kara Kartal yapmanın peşinde.

Sezon başı transferde 14 milyon euro harcayan Beşiktaş devre arasında elini cebine atacak. Yeni transferlerden büyük oranda verim alan siyah-beyazlı ekipte ocak ayı için istenen futbolcu tipi ise henüz netleşmedi. Gündemde iki liste başı futbolcu var ancak iki oyuncu da farklı transfer anlayışlarını temsil ediyor; ya yıldız alınacak ya da geleceği yatırım yapılacak.

RONALDINHO= KOMBİNE

Yıldız kontenjanındaki isim hiç de sürpriz değil Ronaldinho… Beşiktaş Yönetimi'nin, ay sonunda görüşeceği R10'un menajerliğini de yapan ağabeyi Roberto Assis, Türkiye'nin gündemlerinde olduğunu açıkça göstermişti. Tribünlere heyecan getirerek yeni stadın kombinelerini henüz inşaat halindeyken satma fikrini benimseyen bazı yöneticiler yıldız alınması için bastırıyor. Bu kanadın başını çeken ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, Ronaldinho'yu Beşiktaş'a getirerek inanılmazı başarmak hedefinde. Çebi aylardır bu transfer için uğraşıyor.

UCUZA AL PAHALIYA SAT

Ancak kulüpte herkes Çebi ile aynı fikirde değil. Futbol direktörü Önder Özen Beşiktaş'ın kendi yıldızını yaratması gerektiği görüşünde. Bu yüzden Özen, oluşturulacak transfer kaynağının gelecek vaat eden bir isme, Cagliari'de oynayan ve yakından takip ettiği Victor İbarbo'ya harcanması gerektiği düşüncesinde. Tecrübeli futbol adamı, 23 yaşındaki Kolombiyalı forveti henüz ucuzken almak, birkaç yıl yararlandıktan sonra iyi bir fiyata satmanın daha karlı bir model olduğu fikrinde. İki model arasındaki son kararı Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulu verecek. Alınacak bu karara göre Beşiktaş'ın transfer stratejisi belli olacak.

Ersoy ÖZDEM/AMK