SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan AMK'ya konuştu, pek çok konuya değindi. İlk olarak geride kalan 7 haftayı değerlendiren Hoşcan, “İnanılmaz zor bir fikstürü geride bıraktık. Oynanan futbol açısından sorun yoktu. Ama 10 puan beklentilerin altında. Sivas ve Beşiktaş yenilgileri hoş olmadı” dedi.

Bundan sonraki süreçte hedeflerinin seri galibiyetler almak olduğunu belirten Hoşcan, “Nispeten daha rahat bir döneme giriyoruz. Ama yanlış anlaşılmasın. Kesinlikle kolay maç yok” diye konuştu.

BASKI YARATIYOR AMA…

Bursaspor'dan sonra taraftarın ve kamuoyunun Eskişehirspor'dan şampiyonluk beklediğini hatırlattığımız Başkan, “Böyle bir istek olması güzel. Tabii ki baskı da yaratıyor. Ancak şampiyonluk için bütçe ve mali disiplin çok önemli. Anadolu takımı bütçesiyle bunu yapmak zor. Ama imkansız değil. Yönetim olarak uğraşıyoruz. ‘Neden olmasın' diyoruz” ifadesini kullandı.

HOCANIN KREDİSİ SONSUZ

Sürekli Avrupa'ya gidebilen ve şampiyonluğu kovalayan bir takım yaratma hedefiyle göreve geldiklerini hatırlatan Hoşcan, “Büyük başarılar için kendi yıldızlarını çıkartmak zorundasınız. Tarık, Aytaç, Erkut, Özgür Çek gibi pek çok genç oyuncumuz var. Bunlar Es-Es'in ve milli takımın geleceği. Yenileri de çıkacak” dedi.

Ertuğrul Sağlam'ın kredisini sorduğumuz Es-Es'in patronu, “Ertuğrul hocanın kredisi bende sonsuzdur. Ona çok güveniyoruz ve inanıyoruz” cevabını verdi.

TRANSFER OLMAYACAK

Takımda gol sorunu yaşandığını kabul eden Hoşcan, “Bu sıkıntı çözülecektir. Şu anda transfer düşünmüyoruz” yorumunu yaptı. Eski yönetimden kalan borçlarla ilgili açıklama yapan Başkan, “Bayramdan sonra denetim raporu açıklanacak. Eskişehirspor'un 1 kuruşu bile bizim için önemli” dedi.

Safa Can KONUKSEVER/AMK