SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eğer biz yener, onlar da Estonya önünde farkı ‘abartmazsa' play-off biletini kapacağız.

Bugün dünden çok daha umutluyuz. Milli takımın ‘m'sini duymak bile istemeyen bir toplumu yeniden Ay-Yıldızlılar'la yatırıp kaldırmayı başaran Fatih Terim, göreve geldikten sonra oynadığı 3 maçta 9 puan alarak bizi bu kıvama getirdi. Ve bugün bu başarının asıl ödülünü alma zamanı. Bu yüzden saat 21.00'de herkes susacak, milyonlarca kişinin duasını arkasına alan bir milli takım, Avrupa'nın en formda ekibi Hollanda'yı parçalamak için sonuna kadar savaşacak.

Bizde Caner yok, onlarda Kuyt var, Sneijder var, Van Persie var, Robben var. Yani var da var! Ama unutmamalı ki bizdeki gibi yürek, o coğrafyanın hiçbir yerinde yok! Tabii sadece kazanmak da yetmiyor. 1-0 kazanırsak, Estonya'yı ağırlayacak olan Romanya da 5-0 yenerse bize geçmiş olsun. Beraberlik halinde Macaristan'la hesap yapmaya gerek yok, çünkü Romanya'nın Estonya'ya takılma şansı çok az. Ama biz önce bir yenelim, sonrasına bakarız…

Türk futbolu için bugün ‘olmak ya da olmamak' günlerinden biri… 3 maç öncesinde Türkiye'nin Dünya Kupası'na gitme ihtimali yüzde 1 bile değildi. Fatih Terim geldi, hayallerimizi diriltti. Önce Andorra'yı 5'lik yaptık ardından en kritik maçta Romanya'yı deplasmanda bayılttık. Ardından Estonya galibiyeti de gelince grupta 2. sıraya demir attık. Şimdi sıra Hollanda'yı da yenip play-off'lara kalabilmekte. Fatih Terim kadrosunu ezberletti, bir tek Caner'in yokluğunda solda Hasan Ali oynayacak.

RAKİPTE SNEIJDER 11’DE

Hollanda cephesinde birçok tanıdık isim var. Fenerbahçeli Dirk Kuyt'ın mücadeleye yedekte başlaması bekleniyor. Teknik direktör Van Gaal, Galatasaraylı Wesley Sneijder'i 11'de kullanacak. Ancak önemli olan rakibin değil bizim ne yaptığımız. Türkiye'yi zaferleriyle yıllardır ayağa kaldıran Fatih Terim ve aslanlarından bugün o güzel gecelerden birini daha yaşatması en büyük dileğimiz.

Yayınlanma Tarihi:08:14,