SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen transfer döneminde sessiz kalan ve sadece Chedjou ile Bruma'yı kadrosuna katan Galatasaray asıl bombaları Ocak ayında patlatacak. Gelecek vaat eden yerli futbolcuları listesine alan sarı-kırmızılı yönetim, tribünleri ayağa kaldıracak bir dünya yıldızını gözüne kestirdi bile: Shinji Kagawa.

Bu transfer için Wesley Sneijder'i takas yoluyla gözden çıkaran Galatasaray'a İngiltere'den iyi haberler geldi. Ada basınında çıkan haberlere göre Manchester United, bir türlü beklentileri karşılayamayan Kagawa'dan ümidi kesti ve Barcelona'dan Alexis Sanchez'e gözünü dikti. Kırmızı Şeytanlar, Şilili yıldız için İspanyol devine 22 milyon euro teklif etmeye hazırlanıyor.

DORTMUND DA DEVREDE

Alexis Sanchez'in gelişi, Kagawa'nın gidişi demek! Mancini'nin transferi için olumlu rapor verdiği Japon yıldızı isteyen tek takım Galatasaray değil. Eski kulübü Dortmund da Kagawa için devrede. 2014 Dünya Kupası öncesi sürekli oynayacağı bir takıma gitmek isteyen 24 yaşındaki oyuncu anlaşılan o ki Ocak ayında birçok takımı peşinden koşturacak.

Egehan ŞENGÜL/AMK