SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin kritik Hollanda maçı öcesinde eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen’den değerlendirme geldi. Sabah gazetesine konuşan Dilmen, “Bu maçın uzatması yok. Her saniyesi çok önemli. Stattaki taraftara da büyük görev düşüyor” dedi.

Türkiye’nin böyle bir maçı oynama şansını yakalamasının da önemli olduğunu ifade eden Dilmen, “Takımımız, aldığı 3 galibiyetle buraya kadar getirdi. Rakibimiz Hollanda’nın, Dünya Kupası’nda seri başı olması için kazanması gerekiyor, doğru… Ama kazanmaya daha çok ihtiyacı olan biziz” ifadelerini kullandı.

Dilmen şunları kaydetti:

“İki ihtimal görünüyor; “4-4-2” diyebileceğimiz ofansif kadro. Bir diğeri de “4-2-3-1″. Önce kafa kafaya oynayıp, geriye düşmeden sabırlı oynayıp, oyunun devamında risk almak düşüncesinde olacağı için Fatih Hoca’nın bu şıkkı uygulayacağını düşünüyorum. Tabii kenar beklerin hücuma katkısı çok önemli. Caner’in Hollanda’ya karşı olmaması ise bizim için dezavantaj. Ülke olarak ve özellikle statta maçı izleyecekleri sabırlı bir 90 dakika bekliyor. Bu maçın uzatması yok. Her saniyesi önemli. O yüzden taraftara da büyük görev düşüyor.”