SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, TV8’de yayınlanan Telegol programına gündem yaratacak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni yönetimde yer alması beklenmeyen Talat Yılmaz, Aziz Yıldırım hakkında çok ses getirecek sözler söyledi. UEFA’nın F.Bahçe’ye verdiği cezanın CAS tarafından onandığını hatırlatan Yılmaz, “Demek ki ortada bir leke var” diye konuştu.

İŞTE TALAT YILMAZ’IN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

– Muhalefet yok. Sen kulübü Allah’tan gelen hükümlere göre mi yönetiyorsun. Peygamber gibi insanım demeye getiriyorsun, benim de hatalarım olabilir diyorsun. Bunlar benim inancıma ve değerlerime uymayan şeyler.

– Yapılan şeyler içime sinmedi, gönülsüz oldum. Dereağzı Tesisler’inde tuvalet yok bir şey yok. Serkan Acar bana,  ‘Burası için iki kare para alındı, sen al burayı yap’ dedi. Bir sürü yerden bağış aldım ve buraları yaptırdım. Bir de 300 metrekarelik bir depo yaptım. Ayrıca basketbol ve voleybol sahalarının zeminlerini yaptırdım.

– Ortaya güzel bir şey çıkardım. TFF’den 300 bin TL para aldım. 1 liralık işi 3 liraya yapan pis adamlar, iğrenç adamlar, ‘Talat Yılmaz burada suistimal yaptı, 1.5 milyon TL para harcadı’ diye laf çıkarttılar. Benim boğazımdan haram para geçmedi. Aziz Yıldırım satın alma müdürüne telefon açıp,  ‘1.5 milyon TL para sarfetmişsiniz’ diyor. Yani ben yolsuzluk yapmışım.

– Başkan da 8 vila verdi F.Bahçe’ye, bu suç. 8 villadan 5 tanesi boş. Birinde Emenike, diğerinde Cristian ile kayınpederi oturuyor. Ne yani bu? Ayıp ya, insanlar hakkında bilgiye ve belgeye dayanmadan böyle laflar ediyorsunuz. Aziz bey bu olaydan sonra benimle yüz yüze gelmekten kaçınıyor. Ben de ona mail attım, haksızlıklar karşısında boyun eğmem dedim. Tatilden döndükten sonra bu haksızlık karşısında sert bir açıklama yapacağım.

– Ben 3 Temmuz sürecinden bu yana kulübe yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırmaya çalıştım. Mayıs ayındaki genel kurulda Mehmet Akif Ersoy’dan beyit okudum, bizim başkanımızın kellesini alamazsınız dedim ama bunun bir kısımını görev icabı söyledim.

– Şimdi acaba kandırıldık mı diye düşünüyorum. Yanlış yola mı girdik diyorum. Senin adamların benim hakkımda hırsız, üçkağıtçı diyorsa sen Aziz Yıldırım da bunları susturmuyorsan yanlış yapıyorsun. Ben Mehmet Ali Aydınlar’ı severim ama onunla beraber olmam. Ama ben Aziz Yıldırım’la da asla devam etmem. Kurumsallaşma adı altında bir sürü adam alındı. 5 milyon TL kurumsallaşma adına fedakarlık yapıyoruz, yeni gelenler 15-20 bin TL maaş alıyor. Böyle kurumsallaşma olur mu?

– F.Bahçe’de bir tek başan var. Ona sormadan hiç bir şey olmaz. Adam diyor ki, ‘Bana sormadan çivi bile çakamazsınız…’ Bu kulüpler taraftarların parasıyla ayakta kalıyor. Burada öyle kafanıza göre davranamazsınız. Ver Krasic’e 20 milyon TL. Ne olacak şimdi? Çöp.

– O 12 numara ajan mıdır provokatör müdür belli değil. Mehmet denen bir çocuk var, haftada 4 saat başkanla konuşuyor.

– Aziz Yıldırım yüzde 100 aday olacak. Eğer Yargıtay’dan aleyhine bir karar çıkarsa yerine kukla getirecek. İnsanları affedeceğim dedi. Bu kandırmaca, onların disiplin kuruluna dilekçe vermesi lazım.

– Bu F.Bahçe teslim olmuş Aziz Yıldırım’a… CAS ceza verdi mi? Verdi. Demek ki ortada bir leke var.

– Aziz Yıldırım dışında bir aday yok. Mehmet Ali Aydınlar çıkacaksa çıksın.