SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’de nefesler tutuldu, tüm gözler yarın akşam saat 21.00’de başlayacak Hollanda maçına çevrildi.

2005 ile 2007 yılları arasında Alk­ma­ar’da forma giyen aynı takımda 2008-2010’da ise bugünün Hollanda teknik dikretörü Van Ga­al’in yardımcılığını yapan Kasımpaşa Teknik Direktörü Şo­ta Ar­ve­lad­ze, kritik maçı Bugün gazetesine yorumladı.

Türkiye’nin Fatih Terim ile kazandığı son 3 maçta sergilediği oyun stilinin bu karşılaşmada da sürmesi gerektiğini söyleyen Şota, “Kar­şı­mız­da çok güç­lü bir ekip var. İyi or­ga­ni­ze olan, to­pu aya­ğın­da tu­tan bir ta­kım gö­rü­nü­mün­de­ler. To­pu on­la­ra ver­me­mek la­zım. Van Ga­al ta­kı­mın­dan ilk ön­ce to­pa sa­hip ol­ma­la­rı­nı is­ter. Ra­ki­bi­nin ar­tı­la­rı­nı ve ek­si­le­ri­ni çok iyi tes­pit eder” diye konuştu.

Ay-yıldızlıların kolay top kaybetmesi ve önde basmaması halinde Hollanda’nın çok kolay pozisyon bulacağını dile getiren Şota, “De­fan­sif an­lam­da ka­de­me­ çok önem­li. Hol­lan­da'da bi­re bir­de ko­lay oyun­cu ge­çen fut­bol­cu­lar bulunuyor. Rob­ben ve Van Per­si­e bi­re­bir bı­ra­kır­san 5 ki­şi­yi ge­çer­ler” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:30,