SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezonla kıyaslandığında Galatasaray'ın kaybettiği bir şey yok! Çünkü yine Eskişehir ve Bursa'da kazanamamıştı. Üstüne Arena'da Karabük'e yenilmiş, Gaziantep'le de berabere kalmıştı.

2011-13 arası kupaların rengi sarı-kırmızıydı. Ligde üst üste iki sezonun şampiyonu da Galatasaray'dı, TFF Süper Kupası'nın sahibi de…

Taraftar mutluydu, Drogba ve Sneijder'li takımın namağlup şampiyon olmasını bekliyordu. Evdeki hesap çarşıya uymadı, sarı-kırmızılılar üst üste puan kayıpları yaptı.

TERS GELEN RAKİPLER…

Ligde 7 haftada 11 puan yitiren Galatasaray sadece taraftarını değil rakiplerini bile şaşırttı. Ama istatistikler bu sonucun sürpriz olmadığını gösteriyor. Çünkü Cimbom ilk 7 haftada karşılaştığı takımlara geçen sezon da çok puan verdi. Örnek mi… Arena'da Gaziantep'i yenemedi. Bursa ve Eskişehir deplasmanlarında yine gülemedi. Hatta Cumartesi günkü rakibi Karabük'e geçen sezon evinde 3-1 yenildi.

Yani Galatasaray; bu sezon karşılaşıp 9 puan topladığı Aslantepe'deki Gaziantep- Antalya ve deplasmandaki Bursa-Eskişehir-Beşiktaş-Akhisar maçlarında geçen sezon sahadan 10 puanla ayrılmıştı. Şampiyonlukla tamamlanan sezonla kıyaslandığında 1 puanlık dezavantaj söz konusu ki Cumartesi akşamı Karabük'ü yenmesi halinde bu istatistiği de lehine çevirecek sarı-kırmızılılar…

HEDEF 8 MAÇTA 13 PUAN

İlk 8 haftalık performanslar göz önüne alındığında ise Galatasaray 2011-12'de 14, geçtiğimiz sezon 15 puan almıştı. 7 maçta 10 puana sahip Aslan'da hedef 8 haftada 13 puana ulaşmak.

Mehmet ÖZCAN/AMK