SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kavgayı artık unutun’

Seyircisiz oynanacak Ç. Rize, Karabük, Konya ile deplasmandaki Akhisar ve Kayseri maçlarından zafer isteyen Hırvat hoca F.Bahçe’ya kadar ‘Kayıp yok’ dedi.

Güncellenme: 08:02, 14/10/2013
‘Kavgayı artık unutun’

Sezona 4'te 4 yaparak başlayan Beşiktaş, G.Saray ve Antalyaspor maçlarıyla sendeledi. Ancak Kara Kartal'ın kalkışı da hızlı oldu. Büyüklere sahasını dar eden Eskişehirspor maçında taktiksel bir oyunla 3 puanı alan ve kötü günlere sünger çeken siyah-beyazlı takım bu kez de kavga şoku ile sarsıldı. Ancak teknik patron Slaven Bilic dizginleri çabuk eline aldı.

‘KAVGAYI ARTIK UNUTUN'

Bayram öncesi Çaykur Rize hazırlıklarına dün de devam eden Beşiktaş'ta Bilic oyuncuları ile bir toplantı gerçekleştirdi. “Takım içi disiplini sağlayamazsak başarı gelmez” diyen tecrübeli çalıştırıcı şunları söyledi: “Bu tip hareketlere izin veremeyeceğimizi söylemek isterim. Sizlerin kavga ile ilgilisi yok. Sizin yapmanız gereken, her hafta olduğu gibi lig maçını düşünmek. Ne olursa olsun, bu takım, bu oyuncularla yoluna devam edecek.”

FENER’E KADAR KAZAN

Bilic takımına güvenini ise şu sözlerle ortaya koydu: “Sezona yaptığımız iyi başlangıcı aşmak için kendiniz gibi oynamanız yeter. İyi takımlar, zor zamanlarda anlaşılır. Biz de iyi bir takımız. Önümüzdeki 5 maç çok kritik. Sezon başındaki kenetlenmeyi görmek istiyorum. 15 puan alırsak ligde çok avantajlı bir yere geliriz. Derbilerin kazananı sadece sahada belli olur. Ama Fenerbahçe maçına kadar oynanacak 5 maçta 5 galibiyet bekliyorum.”

Ersoy ÖZDEM/AMK