SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı oyuncularından Ömer Toprak, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda yarın Hollanda ile oynayacakları son maçın çok zor olacağını bildiklerini söyledi.

Milli takımın kamp yaptığı Le Meridien Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Ömer Toprak, Hollanda’nın üst düzey oyunculara sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Yarınki maçın çok zor olacağını biliyoruz. İstatistiklere göre Hollanda 9 tane kafa golü atmış. Robin Van Persie gibi üst düzey futbolcuları var. Bu sene ona karşı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de oynadım. Ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorum. Takım olarak diğer maçlardan daha iyi oynamamız lazım. Elimizden geldiğince mental, fiziksel ve taktiksel olarak iyi bir maç çıkarmamız gerek. Defansif olarak da bize önemli görev düşüyor ama takım olarak bunu yaparsak daha iyi oluruz.”

– “Takım olarak daha da iyi defans yapıyoruz”

Milli oyuncu, son maçlarda takım olarak iyi savunma yaptıklarını anlatarak, “Biraz taktiksel değişiklik yaptık ve takım olarak daha da iyi defans yapıyoruz. Yarınki maçta hedefimiz gol yememek. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Son 3 maçta iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Tabii ki pozisyon verdik ama bu da normal birşey. Beraber fazla oynamamamız ve rakiplerin iyi olması bunu etkiledi. Yarınki maçta çok dikkatli olmamız lazım. Hollanda’ya ne kadar az pozisyon verirsek, bizim için daha iyi olacak” diye konuştu.

Ellerinden geldiğince iyi futbol oynamak istediklerini kaydeden Ömer, “Düşüncemiz topu Hollanda’ya bırakıp sadece savunma yapmak değil. Son maçlarda iyi futbol oynayabildiğimizi gösterdik. Yarınki maçta bir seviye daha çıkmamız lazım. Elimzden geleni yapcağız. Futbol olarak da top oynayacağız” dedi.