SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ustaların Hollanda maçı yorumu

Spor basının usta kalemleri salı günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Hollanda ile gruptaki final maçına çıkacak olan Milli Takımımızın play-off şansını yorumladı.

Güncellenme: 07:48, 13/10/2013
Ustaların Hollanda maçı yorumu

Ustaların Hollanda maçı yorumları şöyle;

Rıdvan Dilmen: Özgüveni yüksek takımız

Umutlarımızı son maça kadar getirmemiz önemliydi. Kayseri'de Andorra'yı yendiğimiz maçta Arda'nın, Bükreş'te Romanya'yı mağlup ettiğimiz karşılaşmada ise Mevlüt'ün son dakikada attığı goller, inşallah Hollanda karşısında da işimize yarar. Güvensiz ortamdan, özgüveni yüksek bir takım haline geldik. Caner'in Hollanda maçında olmayacak olması dezavantaj. Onun yerine görev yapacak oyuncu da en az onun kadar görevini iyi yapacaktır.

Mehmet Demirkol: Panik finalin kaybıdır

Estonya karşısında topu oyuna sokarken yaptığımız hataları geri dönerken yapmayışımız sevindiriciydi. Bu ilk gol sonrası panik hali Hollanda karşısında akın sürekliliğiyle gelen bir baskı olur. Bunun altından kalkılmaz. Mutlak soğukkanlı, mutlak hızlı çıkabilen, mutlak top tutabilen, sıkıştığında mutlak uzun toplarla ileride pivot bulabilen olmalı. Panik finalin kaybı demektir. Biz mecburuz ama onlar da bizim kadar bunu istiyor.

Uğur Meleke: Hep beraber Brezilya’ya

Estonya galibiyetinin üzerine Ermeniler, kendi sahasında Bulgaristan'ı yenip bizim 19 puanla en kötü ikinci olma ihtimalimizi de ortadan kaldırdı. Şimdi play-off için önümüzde tek bir engel kaldı… Salı günü Şükrü Saracoğlu'nda Hollanda'yı 1-0 bile yenersek Rumenler'e Estonya karşısında 5-0 gerekecek. Doğrusu ben bu adanmış çocuklara ve adanmış

Güntekin Onay: Yenmeye gelecekler

Kadıköy'de Hollanda karşısında büyük bir finale çıkacağız. Ancak unutmamak lazım ki Hollanda bizi yenmeye gelecek. 2014 öncesi Hollanda şu an 9. ve 7.'lik için kazanmak zorunda. Bir de Romanya'nın Estonya'yı 5 farkla yenmemesi gerekiyor. Estonya önünde iyi ancak bütün olarak çok iyi oynamasak da istediğimizi aldık. Hiçbir bölümde disiplinden uzaklaşmadık. Ancak 46. dakika itibarıyla maçın 2-0 olduğunu hesaba katarsak daha farklı bir galibiyet play-off şansımızı perçinleyebilirdi.