SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Trabzonspor ile yapacakları maçın hazırlıklarını sürdüren kırmızı-beyazlı ekipte, Carlos AA muhabirine yaptığı açıklamada, sakat olan ve milli takımlarda bulunan oyuncuları nedeniyle antrenmanları eksik kadroyla sürdürdüklerini belirtti.

Trabzonspor maçının zor geçeceğini ifade eden Carlos, “Umarım Trabzonspor maçına gidip güzel bir sonuç alacağız” dedi.

BASINDA YER ALAN HABERLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Carlos, geçen Cuma günü bir televizyon kanalında yayınlanan programa hastalığı nedeniyle katılamadığını hatırlatarak, bunun ardından bazı gazetelerde özel hayatıyla ilgili haberlerin yer aldığını söyledi.

Bu haberlere tepki gösteren Carlos, şunları kaydetti:

“Bazı üretmiş oldukları ufak tefek hikayeler haricinde herşey yolunda. Bazen insanların böyle özel hayatına haksızca ve yanlış müdahaleler yapabiliyorlar, yapacak birşey yok. Öncesinde olan bir şeydi, programla hiçbir alakası yok.

Daha öncesinde sadece yemiş olduğumuz bir yemekti. Asıl problemlerden bir tanesi de bizimle alakasız olan ve daha sonradan yanımıza gelip fotoğraf çektiren insanlarla sanki berabermişizcesine aile hayatımızı, iş hayatımızı bir çok anlamda sıkıntıya sokuyorlar.”

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Öte yandan Sivasspor Kulübünün resmi internet sitesinde ise bir gazetede yer alan “Carlos’tan Beyaz’a zafer işareti” başlıklı haber üzerine açıklama yapıldı.

Açıklamada, Beyazıt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı şov programına Carlos’un hastalığı nedeniyle telefon bağlantısıyla katıldığına yer verildi.

Bir gazetede Carlos’un hasta olmadığı ve şov programına katılmak yerine, İstanbul’da bir eğlence merkezinde eğlenmeyi tercih ettiği izlenimi yaratılmaya çalışıldığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hocamızın hastalığının devam ettiği süre içerisinde takımımızı yalnız bırakmama adına doktor kontrolü altında antrenmanlara çıkmış, antrenman görüntüleri ise resmi internet sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıca perşembe günü İstanbul’dan Sivas’a dönen Sayın Roberto Carlos’un dönüş bileti de kulübümüzde mevcuttur.

Daha önce çekilmiş bir fotoğrafın sanki cuma gece çekilmiş gibi lanse edilmeye çalışılmasını şaşkınlık ile karşılamaktayız. Taraftarlarımızın ve camiamızın gerçeği yansıtmayan bu tür haberleri dikkate almamasını rica ederiz.”

ANTRENMAN

Teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde, kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenman, top kapma çalışmasıyla başladı. Pas çalışmasının ardından idman, yarı sahada çift kale maçla sona erdi. Carlos, antrenmanda futbolcuları arasında zaman zaman yarış yaparak, kaybedenlere şınav çekme cezası verdi.

Antrenmana, milli takımlarda bulunan Ümit Kurt, Cihan Özkara ve Milan Borjan’ın yanı sıra sakatlığı süren John Utaka ile izinli Kamil Grosicki katılmadı. Sakatlığı devam eden Adem Koçak ise takımdan ayrı çalıştı.