SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marca’nın geçtiğimiz gün Real Madrid’in bomba transferi Gareth Bale’ın sakatlığı hakkında yapmış olduğu haberin yankıları halen sürüyor.

Hatırlanacağı üzere gazete Bale’da bel fıtığı olduğunu, hatta Real Madrid yönetiminin sağlık kontrollerinde bunun tespit edilmesine rağmen yıldız futbolcuyla sözleşme imzaladığını iddia etmiş, bu haberden kısa süre sonra da Real Madrid kulübü bu iddiaları resmi internet sitesinden yalanlamıştı.

Galli yıldızın menajeri Jonathan Barnett’de iddialar karşısıdna sessiz kalmazken, La Sexta’ya yaptığı açıklamalarda, “Marca’da haberi yapan gazeteciyle konuşmuştum. ‘Tamamen saçmalık’ dememe rağmen haberi yayımladılar. Ne söylüyorlarsa yalan söylüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bale’ın sağlık kontrollerinden başarıyla geçtiğini anlatan Barnett, “Fizik olarak da hazır durumda. Ortada hiçbir sorun yok. Tarihin en pahalı oyuncusunu alıyorsunuz; eğer bir problem olsaydı, Madrid yönetimi transferi durdurmaz mıydı?” diye konuştu.

Oyuncusunun sadece kasığında küçük bir yırtılma meydana geldiğini de sözlerine ekleyen Barnett, “Bale üzgün değil, çok sinirli. Böyle saçma bir haber yayımlayan gazeteye karşı sinirli. Bu konu hakkında bundan sonra hiç konuşmayacağız. Çünkü değmez.” dedi.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:38,