SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdullah Avcı'nın yerine  göreve gelen ve üst üste  3 galibiyetle, biten Brezilya umutlarını yeşerten Fatih Terim, 15 Ekim'de  Hollanda ile yapılacak son maç öncesi play-off heyecanını canlı tuttu…

2014 Elemeleri'nde deplasmanda Estonya'yı 2-0 yenerek bitime bir maç kala ikinciliğe yükselen A Milli Takım, teknik direktör Fatih Terim ile bir hayali daha gerçekleştirmek üzere. Abdullah Avcı'nın yerine göreve gelen ve üst üste 3 galibiyetle, umutları oldukça azalan milli takımı grup ikinciliğine taşıyan Terim, 15 Ekim'de Hollanda ile yapılacak son maç öncesi play-off heyecanını canlı tuttu.

Fatih Terim, gelişiyle birlikte Milli Takım kalesini gole kapadı. İmparator yönetimindeki 3 resmi maçta da gol yemeyen Milliler, Andorra'yı 5-0, Romanya ve Estonya'yı deplasmanda 2-0 yendi. İlk 6 maçta 7 gol atıp, 7 gole engel olamayan ay-yıldızlılar Terim döneminde 3 maçta 9 gol atıp, hiç gol yemedi.

‘DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ'

Estonya galibiyeti sonrası soyunma odasında tecrübeli teknik adam, oyuncularını gösterdikleri mücadeleden dolayı teşekkür etti. İmparator, “Bu işin başında ‘Oyuncularım benden daha iştahlı' demiştim ve beni bu zamana kadar mahçup etmediniz. Ama daha işimiz bitmedi biz üzerimize düşeni yapmalıyız. Hollanda maçı belkide herkesin kariyerinde en önemli maçlardan biri olacak, ama bu inancınızla ben sizlere sonuna kadar güveniyorum. Şimdi başımız dik bir şekilde bir maçtan daha ayrılıyoruz. Hollanda maçından da başımız yukarıda ayrılacağız” dedi.

Eser ERENLER/AMK