SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavili takım artık Süper Lig ve Avrupa'da yeniden söz sahibi oldu. Dünya yıldızları Trabzon'u tercih etmeye başladı ve pilot takım 1461 kupada ilerliyor. Basketbol takımı da hak ettiği yerlere geldi…

Trabzon taraftarı artık eski heyecanına dönmeye başladı. Sezon başında Sadri Şener'den boşalan başkanlık koltuğuna oturan İbrahim Hacıosmanoğlu, özlenen Trabzon'u yaratmaya başladı. Hem de oldukça kısa bir sürede. İlk iş olarak yönetim, öz evlatlarına yöneldi. 1461 Trabzon'da başarılı işler yapan Mustafa Reşit Akçay'a takım emanet edildi ve bordo-mavililer yükselişe geçti. Ligde söz sahibi olan Trabzon, Avrupa'da rakiplerine korku salmaya başladı. Dizlerin bağını çözen, saygı duyulan bir ekip oldu bordo-mavililer. Tabi iş bu kadarla da kalmıyor. Pilot takım olan 1461, PTT 1. Lig'de orta sıralarda bulunuyor ve kupada yoluna devam ediyor.

KABINA SIĞMIYOR

Basketbol takımı yeniden Beko Basketbol Ligi'ne yükseldi ve sponsor desteği sağlandı. Hentbolda işler tıkırında, amatör sporlar şaha kalktı. Avni Aker artık kabına sağmız bir hale geldi. Ve en önemlisi de dünya yıldızlarının yeni adresi oldu Karadeniz… Kısacası İbrahim Hacıosmanoğlu göreve geldi, Trabzon eski başarılı günlerine dönüş yaptı.

MALOUDA-BOSINGWA GELDİ YENİ YILDIZLAR YOLA ÇIKTI

Yönetimin yaptığı en önemli işlerden birisi de yıldız isimlere bordo-mavili formayı giydirmek oldu. Bu sayede taraftar tribüne çekildi, Trabzon'un marka değeri yükseldi. Tabi bununda birlikte takımın sportif anlamdaki yükselişi de ikiye katlandı. Bu sezonki en önemli isimler hiç kuşkusuz Malouda ve Jose Bosingwa oldu. Daha düne kadar “Dünya yıldızları Trabzon'a gelmiyor” söyleminin bulunduğu bu şehre, ‘Samanyolu' kurdu Hacıosmanoğlu. BU kadarla da kalacağa benzemiyor. Takımın gidişatına göre devre arasında yabancılara yönelecek olan yönetim, gerek olmaması durumunda tercihini yerliden yana kullanacak. Ancak yeni sezonda yine ses getirecek isimlerin durağı ligin yükselen değeri Trabzon olacak.