SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımda çalım atıp, şapkadan tavşan çıkaracak, dripling özelliği olan bir ismin olmadığını düşenen Ersun Hoca, ocak ayındaki transfer döneminde 21 yaşındaki Senegalli'nin alınmasını istedi.

Ersun Yanal durmadan en iyi takımı nasıl yaratacağını çalışıyor. Bilimsel verilerle kendisini daha da güçlü kılan Yanal, uzun süren çalışmaların ardından takımda neyin eksik olduğunu buldu. Sadece Alper Potuk'un çalım ve dripling özelliği olduğunu gören Yanal, şapkadan tavşan çıkaracak bir yıldız için düğmeye bastı.

Yönetimle son yaptığı toplantıda ileriye dönük planları anlatan Ersun hoca, Fenerbahçeli yetkililerle Salzburg'un 10 numaralı kanat oyuncusu Sadio Mane'nin ismini verdi. Uzun süredir yakından takip ettiği 21 yaşındaki Senegalli'nin transferini, özellikle Trabzon maçından sonra düşünen Yanal, artık yönetimle de bu fikrini paylaştı…

İKİ senedir forma giydiği Salzburg'da harikalar yaratan Mane, sol-sağ kanatta görev almasına rağmen çok gol atıyor. Bugüne kadar Avusturya ekibiyle 48 maça çıkan 21 yaşındaki oyuncu, rakip kalelere tam 24 gol bıraktı.

Yayınlanma Tarihi:08:11,