SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı kalecisi Volkan Demirel, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda Estonya’yı deplasmanda 2-0 yenerek istediklerini aldıklarını söyledi.

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Volkan Demirel, “İstediğimiz galibiyeti aldık. Şu ana kadar işler yolunda gidiyor. Şimdi önümüzde tek hedef kaldı. Hollanda maçını da geçerek play-off maçlarına kalmak istiyoruz” dedi.

Milli takımın Fatih Terim idaresinde çıktığı son 3 maçta aldığı başarılı neticelerle ilgili olarak Volkan, “Yansıyan durum ortada. Hem skor hem oynanan futbol, her şey görünüyor zaten. Başka bir yoruma gerek olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Hollanda maçında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın dolmasını isteyen milli file bekçisi, “Tüm Türkiye’yi stada bekliyoruz. Onlara layık bir oyun oynayacağız ve isteğimizi gerçekleştireceğiz. Türk futbolunun da buna ihtiyacı var. Tek bir yumruk olarak hepimiz elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Volkan, Hollanda’nın grup liderliğini garantilemiş olmasıyla ilgili yöneltilen bir soruya, “Hollanda her zaman Hollanda’dır. Değişeceklerini düşünmüyorum. Zaten onların ne yapacağı değil, bizim ne yapacağmız önemli. Çünkü bugünkü duruma kendi yaptıklarımızla geldik” yanıtını verdi.

Milli takımdan arkadaşı Onur Kıvrak’la ligdeki Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yaşadıkları tartışmanın hatırlatılması üzerine ise Volkan, “Onur ile aramızda sorun olmaz. Yaşadığımız durum farklı yerlere çekilmiş olabilir ama bu tamamen yanlış. Bizim takım içinde güzel bir birlikteliğimiz var. Bayrağımıza hizmet için buradayız” şeklinde konuştu.