SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülke olarak futboldan zevk almaya fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Başkan, yönetici ve teknik direktör egolarına taraftar taşkınlıkları da dahil olunca lig çekilmez bir hal alıyor. A Milli Takım'ın Brezilya'ya gitmesi bize futbolun heyecanını yeniden kazandırabilir. Belki o zaman milli maçın hangi kanalda ve kaçta başladığını bilir ve günler öncesinden biletleri tükenir hale getirir güzel ülkemin güzel insanları. Tabi alınan sonuçlarda uzaklaştırdı biraz futbolseveri milli takımdan.

Her ne kadar stresli olsak da Estonya sınavı play-off öncesi iki ayaklı mücadelemizin kolay olanıydı. İstediğimiz pas trafiğini yaratıp özellikle orta alanda topu ayağımızda tutmayı başaramadık ilk yarıda. Rakibi ortadan açmak mümkün gözükmüyordu ve kanatlardan ilerlemeliydik. Caner üzerine düşen görevi ilk yerine getiren oldu ve kale önüne kesti topu. Asıl önemli olan Umut'un orda bulunmasıydı. Golcü golü koklayandır, en önemli örneği de Tanju Çolak'tır. Umut doğru yerde golü kokladı ve öne geçtik. Stresten biraz daha uzaklaşsak da gol sonrası yine istediğimiz oyunu oynamayı başaramadık.

SOKAKLARA DÖKÜN

İkinci yarıya golle başlamak hem bize iyi geldi, hem de gol atamadığı için stres yaşayan Burak için iyi oldu. Hollanda karşısında ona fazlasıyla ihtiyacımız olacak. Bu arada maçı izlerken gözümüz Hollanda-Macaristan maçındaydı ve Portakallar'ın galibiyeti iştahımızı biraz daha kabarttı ama Macaristan gibi dişli bir takıma averaj yapmaları da gözümüzü korkuttu. Van Persie'den şöyle güzel bir haber gelse; İstanbul'a gelemeyeceğine dair ne güzel olur.

Nitekim milli takım grubunda 2. sıraya yükseldi ve mucizenin ilki gerçekleşti. Bu durumu bu hale getiren futbolcular kendini affettirdi tabi ki Fatih Terim ile birlikte. Hollanda sınavını da geçersek Brezilya çok yakın. Şimdi bizi 2002 Dünya Kupası ve 2008 Avrupa Şampiyonası gibi sokaklara dökün. Her görüşte on binlerce insan Taksim Meydanı'nda GEZİ'ye çıkalım kırmızı-beyaz formalarla oradan da doğru Brezilya'ya…