SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osieck kovuldu!

Avustralya Futbol Federasyonu (FFA), hazırlık maçında Fransa karşısında alınan 6-0'lık yenilginin ardından, teknik direktör Holger Osieck'in işine son verdi.

Güncellenme: 14:44, 12/10/2013
Osieck kovuldu!

Brezilya’ya geçen ayki hazırlık maçında 6-0 yenilen, dün de başkent Paris’te Fransa ile yapılan maçta da aynı skorla hezimete uğrayan Avustralya’nın Alman teknik direktörü Osieck’in sözleşmesi feshedildi.

Brezilya maçının ardından Avustralya medyası, Osieck için “Paris’teki maçta en az beraberlik elde ederse işinden olmaz” öngörüsünde bulunmuştu.

FFA’dan yapılan açıklamada, Osieck’in sözleşmesinin feshedildiği bildirildi. Üç yıldır Avustralya’nın başında olan Osieck’in, takımını 2014 Dünya Kupası’na taşıması da yeterli gelmedi.

Avustralya basına açıklama yapan FFA Başkanı Frank Lowy, Avustralya takımını gençleştirme yoluna gidip, yeni bir kadroyla Asya ve Dünya Kupalarına hazırlanmak için bu kararı aldıklarını belirtti. Osieck’in yokluğunda, takımın başında bir süre yardımcı antrenör Aurelia Vidmar’ın bulunacağını kaydedildi.

Almanya, 1990 Dünya Kupası’nı kazandığında teknik direktör Franz Beckenbauer’in yardımcılığını üstlenen 65 yaşındaki Osieck, aralarında Fenerbahçe ve Kocaelispor’un da bulunduğu birçok Avrupa takımı ile Kanada Milli Takımı’nı da çalıştırmıştı.