SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini’ye dev bütçe!

Drogba ile Sneijder bile gölgede kalacak çünkü Galatasaray devre arasında şov yapacak. Şampiyonlar Ligi’nde finali hedefleyen Mancini’ye 40 milyon euroluk bütçe sunulacak.

Güncellenme: 07:51, 12/10/2013
Mancini’ye dev bütçe!

Fatih Terim'in yerine göreve getirilen Roberto Mancini, Galatasaray Teknik Direktörü olarak iki sınav verdi. Mancini yönetiminde Avrupa'da Juventus'a çelme takan sarı-kırmızılılar, ligde Akhisar'a yenildi. Milli ara ilaç gibi geldi. Sakat oyunculardan Engin tamamen düzeldi, Hamit iyileşme sürecine girdi, Selçuk ve Melo'nun cezaları bitti.

Yardımcıları Lombardo ve Tugay Kerimoğlu ile sürekli fikir alışverişinde bulunan Mancini, devre arasında takıma ciddi takviyeler yapmaya karar verdi. İtalyan teknik adama bu konuda Galatasaray Yönetimi de ‘Tamam' dedi. Hatta Şampiyonlar Ligi'nde final oynamayı hedefleyen Mancini'ye ara transfer için 40 milyon euroluk bütçe sözü verildi.

İTALYAN HOCA KİMİ İSTERSE…

Yabancı kontenjanının açılması için Dany, Riera ve Amrabat gibi yabancılarla yolların ayrılması söz konusu. Mancini'nin isteği doğrultusunda takıma önemli takviyeler yapılacak. geçen sezonun ortasında Sneijder ile Drogba'yı kadrosuna katan Galatasaray, bu devre arasında daha büyük bombalar patlatabilir. Yaklaşık 40 milyon euroluk ara transfer bütçesi, sarı-kırmızılı teknik heyetin bu konuda en büyük güvencesi.

Egehan ŞENGÜL / AMK