SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk periyot Fenerbahçe’den Bjelica’nın 2 sayılık atışıyla başladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Samardjiski ile beraberliği yakaladığı çeyreğin 4. dakikasında Fenerbahçe, farkı 7’ye çıkardı (11-4). Mersin ekibi periyodun ilerleyen dakikalarında Ali Karadeniz, Barbour ve Nusret ile bulduğu sayılarla farkı kapatmaya çalışsa da başarılı olmadı. Rakibinin defansta verdiği açıkları iyi değerlendiren Fenerbahçe Ülker, ilk çeyreği 29-19 önde kapadı.

İkinci periyoda serbest atışla başlayan Fenerbahçe, hücum ağırlıklı oyunuyla 3 dakikada arayı daha da açtı (38-21). Junior, Vidmar’ın isabetli basketleriyle oyunda hakimiyet kuran Fenerbahçe Ülker, ilk 5 dakikayı 44-24 önde tamamladı. Mersin Büyükşehir Belediyesinin defansta verdiği açıkları değerlendiren Fenerbahçe Ülker, Bogdonovic, Vidmar, Kenan Sipahi, Bjelica’nın başarılı atışlarıyla son 2.12’de 52-34 öne geçti. İkinci çeyrekte daha baskılı bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Ülker soyunma odasına 56-38 önde gitti.

Fenerbahçe Ülker’den Junior’un 2 sayılık basketiyle başlayan üçüncü periyotta Ali Karadeniz ve Henderson ile arayı kapatmaya çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi istediği çıkışı yakalayamadı. Junior, Vidmar ve Melih Mahmutoğlu ile üst üste başarılı atışlar yapınca Fenerbahçe Ülker 4.54’te 77-44 üstünlük sağladı. Farkı kapatmak için hucum ağırlıklı bir oyun oynayan Mersin ekibi savunmada daha çok hata yaptı. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Fenerbahçe Ülker, üçüncü çeyreği Kenan Sibahi, Zoric, Preldzic, Ayber ile bulduğu sayılarla 86-61 önde tamamladı.

Son periyoda 25 sayı önde başlayan Fenerbahçe Ülker, maçı 100-75 kazandı.

Yayınlanma Tarihi:16:55,