SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic, ”Seyirciler, oyuncular ve teknik ekipler için iyi bir maç oldu. Hajduk, genç bir kadro ile mücadele etti. Çok heyacanlı ve istekliydiler. Motivasyonları oldukça üst düzeydeydi” dedi.

Hajduk Split’in, maç boyunca birkaç pozisyon yakaladığını ve bir de gol attığını hatırlatan Bilic, “Biz de elimizden geleni yapmaya çalıştık. Oyuncularımız, ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bizim de özellikle ikinci yarıda çok pozisyonumuz var. Nihayetinde bu maçı kazandık. Sonucun tabii ki önemi yoktu. Ama her anlamda faydalı bir seyahat oldu” ifadelerini kullandı.

Toplantıda yöneltilen soruları da yanıtlayan Hırvat teknik adam, kadro tercihiyle ilgili şunları söyledi:

“Milli takıma giden oyuncu sayımız oldukça yüksekti ve kalan oyuncu grubuyla burada oynadığımız maç önemli bir testti. Özellikle iki isme değinmekte fayda var. Bunlardan biri Filip Holosko. Filip, sakatlıktan döndü ve yoğun bir şekilde antrenmanlara başladı. Bu, onun için önemli bir testti. Ayrıca, Uğur da çok ağır bir sakatlıktan çıktı. Sakatlığın ardından idman temposunu yeni yeni yakalamaya başladı. İkisine de şans verdim ve ikisi de ellerinden geleni yaptılar. Bununla birlikte performanslarından memnun olduğum ve kendilerinden daha fazlasını beklediğim oyuncular var.”

Hajduk Split oyuncuları hakkındaki izlenimlerini de aktaran Bilic, oyuncuların tamamını iyi tanımadığını ancak ev sahibi ekibin golünü atan Kouassi’nin başarılı bir performans sergilediğini söyledi.

Özellikle ikinci yarıda oyuna giren genç oyuncuların çok iyi taktiksel disiplin gösterdiğine dikkati çeken Bilic, ”Bu, onların yaşındaki oyuncular için çok önemli. Belli ki yüksek potansiyele sahip oyuncular var. Bu oyuncular, takımın kısa vadeli geleceğinde önemli işler yapabilirler” şeklinde görüş belirtti.

Yayınlanma Tarihi:09:46,