SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes şoke olmuştu. Geçen sezonu büyük yatırımların karşılığında alınan inanılmaz kötü skorlar ve adeta rezalet maçlarla geçiren F.Bahçe Ülker, ‘Madem paraya kıyıyoruz, en iyisini alalım' mantığıyla yola çıkıp, Zeljko Obradovic'i takımın başına getirdiğinde kimse inanmamıştı. Çünkü Sırp hoca ‘Avrupa'nın en iyi koçlarından' değil, sadece ‘en iyisi'ydi.

Çalıştırdığı 4 farklı kulüpte 8 Euroleague şampiyonluğu kazanmış olan Obradovic, sezona Rixos Cup'ta başladı. Burada gençlerini ısındırdı, Türkiye Kupası'nda ise adeta pişirdi. Obra, ilk ciddi sınavını geçen sezonun şampiyonu G.Saray Liv Hospital ve Türkiye'nin en iyi koçu olarak gösterilen Ergin Ataman'a karşı verdi.

OYUNCULARIN KORKULU RÜYASI

Yine kadrosundaki çoğu isim sakattı. O da yine 1995 doğumlu ‘gençlerle' pekiştirdiği, Kleiza, Zoric, McCalebb ve Emir'li kadrosuyla sarı-kırmızılıları parçaladı. Hem de kenarda, 64-62 kazanan takımı kadar etkiliydi tecrübeli koç.

Saha kenarında öyle sert duruşlar sergiledi ki, basketbolcular kenara dönüp bakmamak adına şutu kaçırmamayı, iyi savunma yapmayı tercih ettiler. Bir dakika bile takımını yalnız bırakmayan Obradovic, takım kadar enerji harcadığı maçta çizdiği oyunlarla Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı cebine koydu.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK