SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor maçında sakatlanan ve haftalardır takımdan ayrı olan Oğuzhan Özyakup, takım arkadaşlarını Hırvatistan'a gönderdi ama kendisi tatil yapmıyor. O tarihten bu yana çalışmalarını sürdüren Ozzie, Çaykur Rizespor maçına yetişebilmek için antrenman sayısını günde ikiye çıkarttı. Hırvatistan'a giden kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık'tan aldığı rapor doğrultusunda çalışmalarını arttıran Oğuzhan, koşu ve güçlendirme çalışmaları yapıyor.

‘EKSTRA ÇALIŞIYORUM’

AMK'ya konuşan genç yıldız geride kalan sürede futbol ve Beşiktaş'ı çok özlediğini söyledi. “Sakatlığım bir an önce geçsin diye günleri sayıyorum” diyen Ozzie, “Daha çabuk geri dönmek için ekstra çalışmalar yapıyorum. İnanın takım arkadaşlarınızı tribünden ya da evden izlemek çok zor. Orada olmak istiyorsunuz, kendinizi kötü hissediyorsunuz. Beşiktaş'ı ve formamı gerçekten çok özledim” ifadelerini kullandı.

‘DAHA İYİ DÖNECEĞİM’

Çok uzun süreli bir sakatlık geçirmemesine rağmen moralini hep yukarıda tutmak istediğini belirten Oğuzhan, “Allah daha ciddi bir sakatlık yaşatmasın. Allah'a futboldan bir daha bu kadar uzak kalmamak için dua ediyorum. Ama bu dönemi de en iyi şekilde geçirmek istiyorum. Çalışmalar yapıyorum. Güçlendirme ve kondisyon idmanları bunlar. Daha iyi bir şekilde sahalara döneceğim. Hani diyorlar ya ‘bomba gibi'; işte öyle bomba gibi…”

RİZE’DE KADRODA AKHİSAR’DA SAHADA

Oğuzhan Özyakup, milli maç arasını belki de en iyi değerlendiren futbolcu… Hızla oynar duruma gelen genç yıldızın 21 Ekim Pazartesi günü oynanacak Çaykur Rizespor maçında kadroda olması bekleniyor. Rize karşısında yedek soyunması beklenen Ozzie'nin, 9. haftadaki Akhisar deplasmanında ise ilk 11'deki yerini alacağı ifade ediliyor.