SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörü Fatih Terim ve futbolculardan Mehmet Topal Estonya maçı öncesinde basın mensuplarının karşısına geçti.

İlk olarak söze başlayan Mehmet Topal; “Takım olarak iyi durumdayız. Zorlu bir rakibe karşı oynayacağımızı biliyoruz. Her şeyin farkındayız. Yarın sahaya en iyi oyunumuzu yansıtıp, galip geleceğimizi umuyorum. Biz kendi hatalarımızdan bu duruma kadar geldiğimizi düşünüyorum. Hocamızın gelişiyle çok iyi bir çıkış yakaladık. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Hatanın telafisi olmayan maçlar bunlar. Umut ediyorum ki play off’lara katılıp Dünya Kupası’na gideceğiz.Burada hepimiz kardeş gibiyiz, Bir sorun olduğunu düşünmüyorumtakımda. Macaristan gerçekten çok güçlü bir ekibe karşı oynayacak. Dediğim gibi bizim için önemli olan iki maçımızı kazanmak. Sonra rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz” diye konuştu.

A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörü Fatih Terim ise;  “Buraya son geldiğimizde berabere kalmıştık. Onun telafisi vardı ama bu maçın telafisi yok. En büyük fark bu. Ve buna ek olarak sadece bizim kazanmamız da yetmiyor. Rakiplerimizin maçlarına bağlı durum. Estonya da o günden bu yana daha da ileri gitti. Daha iyi bir takım. Estonya Milli Takımı, 2008 yılına oranla büyük gelişim gösterdi.”

“Estonya’yı bilmem ama bizim kazanmaktan başka çaremiz yok. Türk futbolu ileri gitmek istiyor ise bu tip maçları kazanmalı. Kazanacaktır da. Baskı altında olan taraf biziz ama yarın bahane öne sürmeden çıkıp kazanmalıyız. Ümit ederim Hollanda maçını play-off öncesi bir final maçı haline getirebiliriz. Tabii son maça bakarsak, Hollanda’yı yenmek üzere olan bir Estonya’dan bahsediyoruz. Dikkat etmemiz gereken bir rakip.”

“Estonya’nın en iyi oyuncusu 14 numaralı oyuncu. Son maçta 2 gol atmıştı.”

“Futbol hayatımda o kadar çok bahaneye sığınan bir nesilden geliyorum ki hayatım boyunca bahaneleri kaldırmaya çalıştım.”

“Derbiler sadece burada değil, tüm dünyada önemlidir. Ufak tefek şeyler olmalıdır da. Ama çocuklar kendi arasında halleder. Biz de hallederiz. Ben zaten 2 maçtır buradayım. Derbinin oyunculara zarar verdiğini veya bir başka atmosfer yarattığını düşünmüyorum.”

“İyi bir insansanız, çalışıyorsanız, Allah size verir. Siz gereğini yerine getirmeden de kimseden bir şey beklemeyin. Şu anda herkes çok ümitli. Ama biz az bir süre önce Avrupa Şampiyonası kurasına hazırlanıyorduk. Kısa zamanda bu duruma geldik çok şükür.”

“Açıkçası bu dalgalanmalar milli takımlarda olur. Kulüp oyuncusu ile milli takım oyuncuları olabiliyor. 1 aylık süre içinde bile aynı takımı bulamıyoruz. Bundan şikayetçiyim. Oyuncularımız geçen aya göre daha iyiler.”

“Hayat mutlulukla mutsuzluk arasında geçen bir süreç. Mutluluğum da mutsuzluğum da var.”

“Milli Takım oyuncuları zeki ve yıldızdır. Çok çabuk adapte oldular. Maçı sabırsızlıkla bekliyorlar. Bu durumun telaşa ve paniğe dönüşmesi, en büyük korkum hatta. Oyun beni şaşırtmazsa, maçta baskı yapan taraf biz olacağız. Sakin olmamız lazım.”

” Buradan 3 puanla ayrılmak çok önemli. İnşallah yarın Hollanda kazanır. Romanya maçı da önemli. İnşallah panik ve telaş olmaz. İnşallah tecrübeli oyuncularımız bunları halledecek. Ben çok ümitliyim, çok da inançlıyım. İçimden Hollanda maçına play-off finali olarak gideceğiz gibi geliyor. Ya da dileğim öyle. Oyuncularım bunu hak ettiler.

“Eğer bir şey yapacaksam yarın maçtan sonra yapacağım. 9 tane sarı kart sınırında olan oyuncum var.”

“Şimdi her şey için serbestim, ama Milli takıma Mayıs’a kadar sözleşmem yok, sözüm var.”

“Estonya’daki 11’miz Volkan, Gökhan, Semih, Ömer, Caner, Gökhan Töre, Selçuk, Mehmet Topal, Arda, Burak, Umut.”

Yayınlanma Tarihi:19:25,