SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, ligin ilk yarısını puan farkıyla zirvede kapatmayı hedefliyor. Rakiplerine göre avantajlı bir ilk yarı fikstüre sahip olan sarı-lacivertli takım, bu fikstürü iyi değerlendirip ilk yarı sonunda zirvede yer almak için en baştan bu yana belirli bir plan üzerinde durdu.

7 MAÇTA 16 PUAN

Yanal’ın ilk yarı için kafasında belirlediği puan 45'ti. Fakat burada tek sorun, Trabzonspor beraberliği oldu. Şu an 7 maç sonunda 16 puanı olan Kanarya, hesaplara göre sadece 1 puan daha kaybetmesi gerekirdi. Fakat bu plan artık tutmayacak. Yine de Ersun Yanal bunu kafasında çok büyütmüyor ve takımın giderek daha çok forma girdiğini, ikinci yarıda bunu telafi edeceklerini düşünüyor.

‘ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ’

Rakiplerinin Avrupa'da mücadele etmesini de bir avantaj olarak gören Yanal, ilk yarıyı en az puan kaybıyla tamamlamak niyetinde. Bu doğrultuda kurmaylarıyla durum değerlendirmesi yapan Yanal, “Şu an çok iyi değiliz. Hala eksiklerimiz var. Özellikle takım savunmamız gelişmeli. Fakat her geçen gün iyileştiğimiz için, Trabzon maçındaki beklenmedik kaybı ileride rahat rahat telafi ederiz. İkinci yarıda daha hazır ve güçlü bir F.Bahçe'nin sahada olacağını düşünürsek, fikstür yine bizim lehimize dönebilir. Bu yüzden şu an kaybedilmiş bir şey olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK