SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alman basınına konuşan İspanyol oyuncu, Javi Martinez’in sakatlığının ardından oluşan boşluğu Alman sol bek Lahm ile dolduran Bayern Münih’in doğru hamle yaptığını söyledi.

“Lahm, kişiliği ve zekasıyla sahanın neresine koyarsan koy, en iyi oyuncudur” diyen Xavi, Alman oyuncunun yeni bölgesinde daha da performanslı oynayacağını vurgulayarak, “Gelecekte en iyi orta saha oyuncusu olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Bundesliga’da Bayern Münih’in oynadığı son maçı da değerlendiren Xavi, “Başka birisi oraya bu kadar çabuk ve iyi uyum sağlayamazdı. Leverkusen ile 1-1 biten maçta, orta sahayı tamamen domine etti. Topa 115 kez dokundu” şeklinde konuştu.

Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola ise 29 yaşındaki oyuncusunun Almanya Milli Takımı’nda da aynı bölgede oynaması gerektiğini ileri sürdü.

Yeni bölgesinde uyum sorunu çekmediği gözlenen Lahm ise uzun yıllar defans oynamasının ardından takımdaki yeni rolünü beğendiğini vurgulayarak, “Orta sahayı seviyorum, çok eğlenceli” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:47,